محتوای برقی وایرال یا ویروسی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

محتوای برقی وایرال یا ویروسی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
تاریخ آخرین به روزرسانی
1403/04/06
تعداد مشاهده
472 نفر

برای کسب اطلاعات در مورد محتوای برقی وایرال جستجو در سایت برقی برای شما توصیه می گردد، در لغت اگر بخواهیم وایرال را معنی کنیم، به معنای ویروسی است. ولی این ویروس آن ویروسی به حساب نمی آید که سبب خرابی گردد یا همان بدافزار باشد. این محتواها، که مرسوم به محتوای ویروسی هستند، در اصل به معنای چرخش محتوا با سرعت زیاد و دست به دست شدن آن در فضای مجازی (شبکه‌ های اجتماعی) است. محتوای برقی وایرال بصورت کاملا تصاعدی و رو به رشد، دقیقا مثل شیوع ویروس کووید 19 (کرونا) در بدن انسان، در حال گسترش در اینترنت و فضای مجازی هستند. بهترین معادلی که می ‌توانیم برای وایرال در نظر بگیریم، فراگیر شدن محتوا است.  یک کارشناس تولید محتوا برقی ویروسی یا فردی که محتوا تولید می ‌کند، بایستی مهارت کافی درباره روش خلق یک محتوا را داشته باشد.

به احتمال زیاد برای شما پیش آمده که یک پست را در یک وبلاگ یا یکی از شبکه‌های اجتماعی در حوزه‌ی برق مشاهده کنید و آن را برای دوستان و آشنایان خود بفرستید.

شما یک کار خیلی مهم و مفید انجام داده‌اید: شما کمک کرده ‌اید که تولیدکننده محتوا، به مخاطبی دسترسی پیدا کند که بصورت مستقیم، به او دسترسی نداشته است.

اگر این بازی بهمین شکل ادامه پیدا کند و کسانی مثل شما با دیدن یک پست اینستاگرامی برقی آن را به دیگر دوستانشان ارسال کنند و گیرندگان پیام نیز همین روند را در پیش بگیرند، مخاطبان آن پیام برقی که بارها توسط کاربران بازنشر گردیده و دست به دست چرخیده بصورت تصاعدی بالا خواهد رفت.

برای مثال تصور کنید شما صاحب یک صفحه اینستاگرام برقی هستید، که در آن مقالات آموزشی را در قالب پست ‌های جذاب منتشر می کنید، بعد از سپری شدن مدت زمان اندکی مشاهده می‌ کنید که پست ‌های منتشر گردیده شما صدها و هزاران بار توسط کاربران مختلف مشاهده شده است.

با بالا رفتن تعداد کاربران یک پست، در اصل شما توانسته‌اید افراد بسیاری را درگیر خود و کسب و کار برقی خود کنید.

مردم توسط روش‌ های مختلفی پست‌ های برقی شما را به اشتراک می‌ گذارند. از جمله نمونه ‌های آن می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاربران پست‌ های برقی شما را در شبکه های اجتماعی بصورت عمومی به اشتراک می‌ گذارند.
  • در وب‌سایت خود به آن محتوای برقی که شما تولید کرده اید، لینک می‌ دهند.
  • محتوای برقی شما را برای دوستان خود می فرستند.
  • در مورد آن محتوا با دیگران صحبت می کنند (و دیگران، با جستجو محتوا را پیدا می‌ کنند).

به این روش چرخش محتوا محتوای ویروسی یا وایرال گفته می ‌شود، که ما در ادامه آن را بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

1- محتوای برقی وایرال یا ویروسی چیست؟

محتوای برقی وایرال یا ویروسی چیست؟

در لغت اگر بخواهیم وایرال را معنی کنیم، به معنای ویروسی است. ولی این ویروس آن ویروسی به حساب نمی آید که سبب خرابی گردد یا همان بدافزار باشد. این محتواها، که مرسوم به محتوای ویروسی هستند، در اصل به معنی چرخش محتوا با سرعت زیاد و دست به دست شدن آن در فضای مجازی (شبکه‌های اجتماعی) است.

اما محتوای وایرال برقی چیست؟ محتوای وایرال یا ویروسی که در حوزه‌ی برق در انواع گرایش ‌هایش تولید شود، محتوای وایرال برقی نامیده می ‌شود.

محتوای وایرال یا ویروسی برای هر کسب و کاری می ‌تواند وجود داشته باشد. در اینجا ما می خواهیم به بررسی محتوای برقی وایرال یا ویروسی بپردازیم.

محتوای برقی وایرال به‌صورت کاملا تصاعدی و رو به رشد، دقیقا مثل شیوع ویروس کووید 19 (کرونا) در بدن انسان، در حال گسترش در اینترنت و فضای مجازی هستند. بهترین معادلی که می ‌توانیم برای وایرال برقی در نظر بگیریم، فراگیر شدن محتوای برقی نیز است.

تولید یک محتوای برقی وایرال که قابلیت پخش شدن باسرعت بالا در اینترنت را داشته باشد، ایده‌آل و آرزوی هر شرکت فعال در حوزه‌ ی برق به حساب می آید. ولی برای یک کارشناس تولید محتوا، این مطلب جنبه ‌ای حرفه‌ای‌ تر به خود میگیرد.

یک کارشاناس تولید محتوا برق یا فردی که محتوا تولید می‌ کند، بایستی مهارت و علم کافی درباره نحوه‌ی خلق یک محتوا در حوزه‌ی برق را داشته باشد. قابل ذکر است، مهارت تولید محتوا حرفه‌ای اصولا با مطالعه، تمرین و پشتکار فراوان در زمینه ی مورد نظر ایجاد می گردد. هر چه یک تولیدکننده محتوای برقی دارای سابقه کاری بیش‌تری در این زمینه باشد، می ‌تواند محتواهای باکیفیتی را از خود بجای بگذارد.

اگر می ‌خواهید به یک کارشناس محتوای حرفه‌ای در حوزه‌ی برق تبدیل گردید، بایستی سطح آگاهی خود را در حیطه ‌های مختلف برقی بالا ببرید، ابزارهای مختلف و ملزوم را برای کار خود تهیه کنید و با سرمایه گذاری زمانی و مالی پیش به روی موفقیت هر چه بیشتر در حوزه‌ی تولید محتوا وایرال و ویروسی برق جلو روید.

2- به چه محتوایی وایرال برقی گفته می ‌شود؟

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید، که چطور امکان دارد، تعدادی از محتواها در حوزه‌ی مهندسی برق به‌صورت باورنکردنی و با سرعت خیلی  بالا در بین کاربران اینستاگرام دست به دست گردد. جواب این پرسش شما پیش ماست. در ادامه مقاله ما را همراهی کنید تا پاسخ پرسشتان را دریابید.

خوب است، که بدانید بر اساس بررسی ‌ها و تحقیقاتی که دانشمندان این زمینه بر روی این موضوع انجام داده‌اند، کلا سه ویژگی خاص را دارا بوده‌اند، که عامل اصلی این فراگیری محتوای برقی به حساب می آید. این 3 ویژگی عبارتند از:

  • محتواهایی که سبب برانگیختگی احساسات کاربران برقی گردند.
  • محتواهایی که پیام ‌های مثبت را در رمینه ی برق بهمراه داشته باشند.
  • محتواهایی که برای کاربرانشان مفید و کاربردی هستند.

3- یک محتوای ویروسی برقی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یک محتوای ویروسی برقی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اگر در رمینه ی برق تولید محتوا انجام می ‌دهید، و قصد دارید محتواهایی خلق کنید، که در اینترنت دست به دست بچرخد و فراگیر گردد، محتوای تولیدی شما بایستی ویژگی‌ هایی که در ادامه مقاله به آن‌ ها اشاره می‌ گردد، را داشته باشد.

1-3- اعتبار سنجی محتوای برقی

نویسندگان یا کارشناسان تولید محتوای برقی با سابقه و حرفه ‌ای می ‌دانند که کاربران معمولا راجع‌ به موضوعی با سایرین صحبت می‌ کنند، که به آن ‌ها احساس هوشمندی بیشتر بدهد. بعبارتی بایستی سعی کنید، که محتوای خلق شده توسط شما موجب شود، کاربران احساس کنند، که با صحبت در مورد این محتوا با دیگران، اعتبار بالاتری در اجتماع پیرامون خود به دست خواهد آورد.

2-3- درگیر کردن ذهن مخاطب به محتوای تولید شده

تصور کنید، یک محتوای برقی درباره طراحی یا آنتن برقی تولید نموده اید، و در آن درباره ویژگی‌ ها و قابلیت ‌های آن صحبت نموده اید. ویژگی ‌هایی را در این محتوا بیان کرده اید، که از نظر یک کاربر خیلی جالب و هیجان انگیز بنظر بیاید. و یا حتی ذهن آن را تا ساعت ‌ها بعد از مطالعه آن مقاله به خود درگیر کند، که چطور امکان دارد، یک آنتن مخابراتی در ابعاد خیلی کوچک چنین قابلیت‌ هایی داشته باشد، و یا حتی چگونه می ‌شود از آن استفاده کرد و هزاران پرسش و فکر دیگر در ذهن مخاطب شما ایجاد شود.

یک کارشناس محتوای برق خوب و حرفه ‌ای باید بتواند ذهن کاربرانش را به خود درگیر کند. اگر محتوا به‌‌گونه‌ای خلق شده باشد، که بتواند ذهن مخاطبان خود را درگیر کند، تردید نکنید، زمانی‌که آن‌ ها به محتواهای تولید شده شما فکر می ‌کنند، به احتمال خیلی زیاد درباره آن مطلب با سایرین صحبت خواهند کرد. و این موضوع سبب می ‌شود، تا محتوای شما به سرعت کاربران بسیاری پیدا کند.

3-3- برانگیختن احساسات مخاطبان با تولید محتوا ویروسی

همه چیز به این بستگی دارد که قلم شما چقدر می ‌تواند احساسات مخاطبتان را برانگیخته کند‌. در برانگیختگی احساس مخاطبتان از هیچ تلاشی فروگذار نباشید. این یکی از مهمترین نکات برای دست به دست شدن محتوای  برقی شما است.

به عنوان نمونه، محتوای برقی خود را در قالب یک داستان شیرین و جالب تولید کنید و آن را در فضای اینترنت منتشر کنید. مطمئن باشید، با این روش کاربران زیادی به سمت و سوی محتوای شما کشیده می ‌شوند. زیرا انسان ‌ها خیلی احساسی هستند و تغییرات احساسات آن‌ ها موضوعی خیلی مهم است، که می ‌تواند به شما در این باره کمک کند.

4-3- تولید محتوای برقی که مورد پسند تمامی کاربران  باشد

منظور ما از تولید محتوای کاربرپسند این است، که بعد از تحقیقاتی که درباره کاربران خود انجام دادید، بدانید اکثریت کاربران شما چه نوع محتواهایی را می پسندند.

مثلا فرض کنید شما یک صفحه اینستاگرام یا یک وب سایت در مورد برق الکترونیک و نحوه بستن انواع مدارهای الکترونیکی دارید. شما باید بدانید که کاربران شما بیشتر با چه نوع محتواهایی می‌ توانند ارتباط برقرار کنند. محتواهای تصویری، محتواهای متنی، محتواهای صوتی و یا محتواهای ویدئویی؟

یا حتی باید بدانید که کاربرانتان دوست دارند، بیشتر محتواهای آموزشی ببینند، یا محتواهای انگیزشی، یا محتواهای خبری و …..

کارشناسان تولید محتوای حرفه‌ای با کمی تحقیق در حوزه مهندسی برق می‌ توانند دریابند که اکثریت کاربران این حیطه چه نوع محتواهایی را می ‌پسندند و برای آن‌ ها جالب و جذاب است. همه سعی خود را برای تولید یک محتوای با کیفیت و همه پسند بگذارید تا بتوانید افراد بسیاری را به سمت خود بکشانید.

5-3- بیان سخنان برقی به صورت داستان جهت تولید محتوای وایرال

یک محتوای ویروسی برقی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

سخنان و حرف‌هایتان را در زمینه ی برق در قالب داستان برای کاربرانتان بیان کنید. استراتژی و نوع تولید محتوای خود را بر پایه‌ی خلق یک داستان بنا کنید. به نحوی محتوا تولید کنید، که محتوای شما از ابتدا تا انتها دارای یک سیر تکاملی شیرین شبیه یک قصه باشد. به اینصورت شانس شما برای درگیر شدن مخاطب نیز بیشتر خواهد بود.

بعنوان نمونه، اگر می‌ خواهید درباره تجهیزات آتش‌نشانی صحبت کنید، یک سناریو در این مورد آماده کنید. مثلا یک پاساژ را در نظر بگیرید که دچار آتش‌سوزی شده و در آنجا تجهیزاتی را که کمک می‌ کند تا یک آتش سوزی، خاموش گردد را در قالب یک داستان با گرافیک جذاب به نمایش بگذارید.

کلاس آفلاین رایگان نظام مهندسی مکانیک
کلاس آنلاین آزمون نظام مهندسی مکانیک
بسته پایه کارشناس رسمی کارخانجات
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!