معرفی نمونه هایی از چند سایت رزومه ساز انگلیسی و طرز استفاده از آن‌ها

تاریخ انتشار

19 تیر 1400

تعداد مشاهده

363 نفر

معرفی نمونه هایی از چند سایت رزومه ساز انگلیسی و طرز استفاده از آن‌ها

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، معرفی نمونه هایی از چند سایت رزومه ساز انگلیسی و طرز استفاده از آن‌ها صورت می گیرد

1- سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Kickresume

نوشتن رزومه مناسب یکی از امتیازات بازار کار رشته برق است. این سایت یکی از پرکاربرد ترین سایت‌های تهیه ‌ی رزومه برای انواع رشته ها و تخصصها بخصوص رشته مهندسی برق بشمار می‌رود. نکته ‌ی قابل توجه در مورد سایت Kickresume این است که برای استفاده از امکانات فوق ‌العاده ‌ی آن نیازی به ثبت نام نیست و با ورود به سایت میتوانید جهت ساخت و گرداوری رزومه‌ ی کاری خود اقدام کنید.

سایت Kickresume، فرم رزومه‌ سازی را در اختیار شما می گذارد که به کمک آن می‌توانید شروع به نگارش رزومه ‌ی خود کنید. در آغاز، باید قالب رزومه‌ ی مورد نظر را انتخاب کرد و بعد شروع به نوشتن کرد. هزینه‌ ی ساخت رزومه و هم چنین استفاده از امکانات و قالبهای متنوع رزومه ‌ی آن تنها چهار دلار در ماه است. با توجه به امکانات و هزینه ‌ی نسبتاً پایین، سایت رزومه‌ ساز انگلیسی Kickresume یک گزینه‌ ی خیلی عالی برای ساخت و گرداوری رزومه ‌ی کاری شما به حساب می آید.

2- سایت رزومه ‌ساز  انگلیسی Enhancv

شیوه ‌ی کاری سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Enhancv اندکی فرق می کند. روش کار به اینصورت است که شما برای تهیه ‌ی رزومه ‌ی کاری خود از فرم رزومه ‌سازی استفاده نمی‌کنید و صرفاً تمپلیتهای ارائه گردیده توسط این سایت را بکار می‌برید. بعبارت دیگر، اطلاعات خود را وارد این تمپلیت‌ها میکنید.

مزیت این روش این است که میتوان در یک مدت زمان اندک، رزومه‌ ی کاری خود را تهیه و گرداوری کرد و خروجی هر بخش را مشاهده نمود. با این وجود، مشکلی که بکارگیری تمپلیت‌ها در رزومه ‌سازی ایجاد میکند این است که دیگر نمی‌توان یک رزومه ‌ی سفارشی تهیه نمود و باید براساس قالبهای سایت، اطلاعات مورد نظر را وارد رزومه کرد. هزینه ‌ی استفاده از ابزار رزومه‌ ساز سایت Enhancv حدود پانزده دلار در ماه تخمین زده می گردد.

3- سایت رزومه‌ ساز انگلیسی Resume.com

سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Resume.com یکی از سریع ‌ترین روش‌ها بمنظور تهیه‌ ی رزومه است. علاوه بر سرعت بالای تهیه‌ ی رزومه، این سایت به شما این اجازه را میدهد تا بخشهای مختلفی را رزومه ‌تان اضافه کند و آنها را طبق سلیقه ‌ی خود اولویت‌ بندی نمایید. هم چنین می‌توانید فایل نهایی رزومه‌ ی خود را بصورت word یا PDF دانلود کنید. از مزیتهای این وبسایت میتوان به رایگان بودن آن اشاره نمود. اگر شما فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هستید و فعلا وارد بازارکار نشده اید بهتر است از خدمات رایگان این وبسایت استفاده کنید.

4- سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Resume Baking

سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Resume Baking یک سایت رزومه ‌نویسی کاملاً رایگان است. در میان این فهرست از سایت‌های رزومه ‌ساز انگلیسی، Resume Baking تنها سایتی است که امکان تهیه‌ ی رایگان کاور لتر را هم در اختیار کاربران خود قرار میدهد. استفاده از امکانات متنوع این سایت جهت تهیه‌ ی رزومه خیلی ساده و آسان است. از ویژگی‌های منحصر به فرد این سایت می‌توان به امکان انتقال مستقیم اطلاعات شغلی از فیسبوک و لینکدین به فرم رزومه اشاره نمود؛ در نتیجه، دیگر نیازی به تایپ دوباره این اطلاعات نیست. سایت Resume Baking علاوه بر کمک به تهیه ‌ی رزومه ‌ی کاری قوی، در زمینه‌ های مختلفی همچون هدایت شغلی و کاریابی نیز مشاوره می‌دهد.

5- سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Resumebuilder

شیوه‌ ی عملکرد سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Resumebuilder خیلی شبیه به ساختار سایت myperfectresume است. با ورود به این سایت، صفحه ‌ای برای شما ظاهر می‌ گردد که باید همه فیلدهای آن با اطلاعات متناسب پر گردند. بعد از پر تمامی فیلد های این صفحه، سایت به شما اجازه‌ ی رفتن به مرحله ‌ی بعد جهت تکمیل رزومه‌ ی کاری را میدهد. قابل ذکر است که سایت Resumebuilder هیچگونه قالب رزومه کاری رایگانی را در اختیار کاربران قرار نمیدهد. بعلاوه، هزینه ‌ی عضویت ماهانه ‌ی این سایت نیز ده دلار در ماه در نظر گرفته شده است.

6- سایت رزومه‌ ساز انگلیسی Resume Genius و Resume Companion

این 2 سایت رزومه ‌ساز شبیه به هم هستند و تنها فرق آن‌ها در نام برند و هم چنین قالبهای رزومه‌ ی موجود در آن‌ها است. در هر 2 سایت میتوانید قبل از آغاز به نوشتن، قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس طبق قالب رزومه‌ ی انتخاب شده، اطلاعات مورد نیاز در مورد تخصصها و مهارتهای برقی خود را وارد کنید. بعد از تکمیل قالب و تهیه‌ ی رزومه، جهت دانلود فایل نهایی باید هزینه‌ ای پرداخت گردد.

شهرت این 2 سایت بخاطر سرعت ساخت یک رزومه ‌ی حرفه ‌ای است؛ بطوریکه شما می‌توانید در کم تر از پانزده دقیقه یک رزومه ‌ی حرفه ‌ای برای خود تهیه نمایید. البته، دیگر خبری  از پنل حرفه ‌ای و قالب‌ های زیبا و جذاب نیست و در نتیجه، نمی‌توان یک رزومه‌ی کاملاً سفارشی را برای خود تهیه کرد. هزینه ‌ی عضویت در هر 2 سایت ذکر شده، سی و نه دلار در ماه در نظر گرفته می‌شود. اگر قصد دارید  در مصاحبه های استخدامی برق شرکت کنید، استفاده از خدمات حرفه ای این وبسایت را از دست ندهید.

7- سایت رزومه‌ ساز انگلیسی ResumeUP

شهرت و آوازه سایت رزومه ‌ساز انگلیسی ReumeUP بخاطر کارهای گرافیکی بسیار متنوعی است که بر روی تمپلیت‌ها و قالب‌های رزومه انجام شده است. پس اگر بدنبال ساخت یک رزومه ‌ی جذاب از لحاظ گرافیکی هستید، سایت ReumeUP بهترین و کاملترین گزینه است. بطور معمول، از این سایت بمنظور تهیه‌ ی رزومه ‌های اینفو گرافیکی و ایجاد تایم لاین استفاده می‌ گردد. نحوه ‌ی تهیه ‌ی رزومه در این سایت به نوعی قالبی که انتخاب میکنید، بستگی دارد. با انتخاب قالب مورد نظر میتوانید مستقیماً بر روی آن کار کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

8- سایت رزومه‌ ساز انگلیسی Novoresume

سایت رزومه ‌ساز انگلیسی Novoresume یکی دیگر از سایت‌های حرفه ‌ای، جذاب و استاندارد در زمینه ‌ی رزومه ‌نویسی بشمار می‌رود که در زمینه‌ ی رزومه ‌نویسی آنلاین پیشتاز است. تهیه ‌ی رزومه در این سایت خیلی ساده است و امکانات متنوعی از قبیل قالب‌های جذاب در اختیار کاربران قرار داده میشود. برای رزومه ‌نویسی در این سایت، ابتدا باید قالب مورد نظر انتخاب گردد. سایت Novoresume امکاناتی مانند تغییر فونت رزومه و تغییر چیدمان بخش‌های مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. قابل ذکر است که تکمیل رزومه ‌ی تهیه شده بدون پرداخت اشتراک ماهانه یا سالانه امکان ‌پذیر نیست. البته، این سایت یک نسخه ‌ی رایگان نیز دارد که امکانات محدودی را در اختیار کاربران قرار میدهد. بطور کلی، استفاده از امکانات سایت Novoresume به نوع اشتراکی که کاربران تهیه می‌کنند، بستگی دارد. بهمین علت است که سایت رزومه ‌ساز انگلیسی cvbuilder.me از نظر هزینه نسبت به سایت Novoresume برتری دارد.

9- سایت رزومه ‌ساز انگلیسی ZETY

به جرات میتوان گفت که سایت رزومه ‌ساز انگلیسی ZETY حرفه ای ‌ترین و برترین سایت رزومه‌ نویسی انگلیسی است. ابزار رزومه‌ نویسی که این سایت بکار میبرد، بسیار قوی است و بهمین علت، طراحی و چیدمان بخش‌های مختلف یک رزومه بسیار ساده و هم چنین حرفه ‌ای بنظر می‌رسد. از دیگر مزایای سایت رزومه ‌ساز انگلیسی ZETY میتوان به امکان تغییر رنگ رزومه‌ ی کاری، امکان تغییر آیکون و عنوان بخشهای مختلف فرم رزومه و امکان درج متن در بخشهای مختلف رزومه اشاره نمود. علاوه بر این، سایت ZETY از چندین زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند. نکته‌ ی قابل توجه در باره سایت رزومه ‌ساز ZETY این است که بخش رزومه ‌ی کاری این سایت از بخش رزومه‌ ی تحصیلی یا آکادمیک آن کاملاً مجزا و جدا است.

یکی از عیوب سایت ZETY، پیچیده بودن ابزار رزومه ‌نویسی آن است. هم چنین تعداد قالب‌های رزومه‌ ی آن نیز نسبت به سایت ‌های مشابه خیلی محدود است. بمنظور استفاده از امکانات این سایت و تهیه‌ ی رزومه ‌ی کاری یا تحصیلی، کاربران می‌بایست بین پنج  تا ده دلار در ماه حق عضویت به این سایت پرداخت کنند. قابل ذکر است که سایت رزومه ‌ساز ZETY از زبان فارسی پشتیبانی نمیکند. اگر شما بعنوان فارغ التحصیل برق میخواهید وارد بازار کار گردید و یا به استخدام برق شرکتهای داخل کشور در بیایید بهتر است از خدمات سایر وبسایتها برای نگارش یک رزومه حرفه ای بهره مند گردید.

ویژگی منحصر به فرد دیگر سایت ZETY، ارائه ‌ی قالبهای آماده و جذاب برای ساخت کاور لتر است. رزومه‌ های کاری انگلیسی حتماً به کاور لتر نیاز دارند. بهمین علت است که این سایت، امکانات تهیه‌ ی کاور لتر در قالب مشابهی با رزومه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

10- ابزار رزومه‌ساز LaTeX Resume

ابزار رزومه ‌ساز LaTeX Resume یک فرمت متن باز و قابل خواندن است که می‌توان رزومه‌ ی تهیه شده توسط آن را بصورت LaTeX یا JSON دانلود کرد. ابزار رزومه‌ ساز LaTeX Resume به شما امکان تهیه ‌ی رزومه در قالب‌ها و الگوهای مختلف را می‌دهد که دیگر نیازی به پر کردن یا کپی کردن اطلاعات نیست. علاوه بر این، اگر تنها یکی از قالب‌های رزومه‌ ی این سایت را دوست داشتید، می‌توانید فقط آن قالب را دانلود کنید و هزینه ‌ی مربوط به آن را به سایت پرداخت کنید.

این گونه خدمات راه را برای افرادی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند هموار میکند. شما نیز بعنوان یک مهندس برق یا فارغ التحصیل رشته مهندسی برق میتوانید از خدمات این وبسایت رزومه ساز انگلیسی استفاده کنید.

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!