16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی

16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی

تاریخ انتشار

17 خرداد 1400

تعداد مشاهده

214 نفر

16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی

در این مطلب شما با 16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی آشنا می‌شوید. در اینجا ما اصول و نکات ضروری که هنگام ارسال ایمیل مارکتینگ برای سایت برقی خود باید رعایت کنید، را یادآور می‌شویم. اگر می‌خواهد محصول یا کالا و تجهیزات برقی خود را به صورت اینترنتی به فروش برسانید به اصول و رموز ایمیل مارکتینگ نیاز دارید. شما باید در قدم اول مخاطب خود را بشناسید و او را با نام شخصی‌اش صدا بزنید. باقی اصول و نکات کاربردی را در ادامه بخوانید.

 

هر محصول و یا خدماتی که ارائه می‌شود، تنها زمانی توسط یک مشتری انتخاب خواهد شد که در میان گزینه‌ها وجود داشته باشد. به عبارت دیگر، “نمایش درست یک محصول”، کمک شایانی به فروش آن خواهد کرد. از طرفی دیگر، با توجه به رشد تکنولوژی و دسترسی به آن، امروزه ایمیل نقش بسیار بزرگی در زندگی روزمره‌ی افراد دارد. پس، با یک ایمیل مارکتینگ درست و صحیح، خیلی راحت می‌‌توانیم محصول و یا خدمات برقی خود را به مشتریان معرفی کنیم.

البته به دلیل فراوانی ایمیل‌های تبلیغاتی و همچنین تکراری بودن آنها، خیلی از افراد آنها را نادیده خواهند گرفت. در نتیجه، ما نیز در این مقاله نکات لازمی را مطرح کرده‌ایم که با رعایت آنها، می‌توانید یک ایمیل جذاب برای مخاطبان خود ارسال کنید و آنها را به خرید و تهیه‌ی محصول یا خدمات خود ترغیب کنید. پس با ما همراه باشید.

1- مهندسان برق را به باز کردن ایمیل ترغیب کنید.

همان‌ طور که مستحضر هستید، تمامی ایمیل‌ها ابتدا با یک خط در صندوق دریافتی مشاهده خواهند شد. پس آن تک جمله، مهمترین ابزار ما برای اولین مرحله‌ از فرایند “نوشتن یک ایمیل مارکتینگ جذاب”، یعنی ترغیب مخاطبان به باز کردن ایمیل تبلیغاتی خواهد بود.

2-به زبان مخاطب خود و جامعه هدف برقی حرف بزنید.

 اگر مخاطب شما فارسی ‌زبان است، یک جمله‌ی فارسی را سریعتر و راحت‌تر خواهد خواند. علاوه بر آن، جمله‌ی فارسی شما در میان انبوهی از ایمیل‌های انگلیسی، خاص به نظر آمده و مخاطب را وادار به خواندن آن می‌کند. در ادامه 16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی، زبان مخاطبان دارای اهمیت زیادی است.

3-صادق باشید.

خیلی از صاحبان کسب و کارهای برقی یا فروشگاه‌های تجهیزات برقی، سعی می‌کنند با ارائه‌ی عناوینی غیر واقعی و دروغین، خود را از دیگر رقبا متمایز کنند. اما این عمل بیشتر اوقات نتیجه‌ای برخلاف انتظار به همراه خواهد داشت. ارائه‌ی جملاتی غیر واقعی، تصویر بدی از شما در ذهن مخاطبان ایجاد خواهد کرد. در نتیجه، اطمینان به برند و کسب و کار شما سخت‌تر می‌شود.

4-جمله‌ی شما باید حس کنجکاوی مخاطب را تحریک  کند.

شما در عنوان ایمیل باید از جملاتی استفاده کنید که مخاطب در عین به دست آوردن یک تصویر کلی از شرکت شما، همچنین برای بیشتر آشنا شدن با آن کنجکاو باشد.

5-به نگارش جملات توجه داشته باشید.

جملات استفاده شده‌ی شما باید کوتاه باشند. چرا که عنوان‌های بلند خطر خوانده نشدن را به همراه خواهند داشت. حتماً از نام شرکت و کسب‌و‌کار برقی خود در جمله‌ی اول و عنوان استفاده کنید. در نگارش عنوان خود حتماً از جملات دستوری و سوالی استفاده کنید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. علاوه بر آن، استفاده از ایموجی‌های مختلف و مرتبط با محتوای متن را نیز فراموش نکنید. کلمات انتخابی شما باید قدرتمند باشد. چرا که کلمات قدرتمند به خوبی بر روی احساسات و ادراک مشترکین تاثیر خواهند گذاشت.

6-از لحن اورژانسی استفاده کنید.

پیش از این گفته شد که از آوردن جملات خشک خودداری کرده و بیشتر از جملاتی استفاده کنید که لحن سوالی و دستوری دارند. علاوه بر آن، شما باید به مخاطب (جامعه هدف برقی) اعلام کنید که زودتر عمل کند. در غیر این صورت، مخاطب خواندن آن ایمیل را به زمان دیگری موکول خواهد کرد. پس در ایمیل مارکتینگ خود حتماً مخاطب را متوجه ضرورت و محدودیت زمانی این پیشنهاد کنید. در نتیجه، مخاطب شما یا مهندس برق به صورت ناخودآگاه این ایمیل را حتماً مورد بررسی قرار خواهد داد.

در ادامه مقاله 16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی، توجه به لحن جملات بسیار مهم است.

7-چگونه اشتیاق مخاطبان را افزایش دهیم؟

هدف اصلی از ایمیل مارکتینگ این است که ضمن معرفی محصول و یا خدمات خود، مخاطبان را به تهیه‌ی آن ترغیب کنیم. برای تحقق این هدف، ما ابتدا باید ذوق و اشتیاق مشتری را نسبت به آن کالا افزایش دهیم. اما برای تشویق مخاطبان، نکاتی بسیار ضروری وجود دارند که حتماً باید رعایت شوند. در ادامه این نکات ضروری را بیان می کنیم.

8-با مخاطبین خود به شکل دوستانه حرف بزنید.

بیشتر افراد درون صندوق دریافتی خود به دنبال ایمیل‌هایی هستند که از طرف یک دوست ارسال شده است. پس به راحتی ایمیل‌ های تبلیغاتی را نادیده خواهند گرفت. در نتیجه، برای جلوگیری از نادیده گرفته شدن، لحنی دوستانه داشته باشید. برخورداری از لحنی دوستانه، علاوه بر جلب توجه مخاطبان کسب و کار برقی شما، شرکت شما را دوستانه و قابل اعتماد نشان خواهد داد که خود یکی از مهمترین ارکان برای ترغیب افراد و جامعه هدف شماست.

9-با مخاطبان برقی خود به گونه ‌ای صحبت کنید که انگار او تنها مخاطب و هدف این پیام است.

شما نباید مخاطبان خود را “مشترک گرامی” بنامید، می‌توانید نام او را در کنار عنوان مهندس برق … بیاورید. بلکه مخاطب خود را با نام صدا زده تا نشان دهید که به او اهمیت می‌دهید. برای تحقق این امر، توصیه می‌شود که در متن ایمیل خود مشترکین را با نام آنها خطاب قرار دهید.

10-شناسایی مخاطبان و جامعه هدف کسب و کار برقی

همان‌ طور که می‌دانید، هدف شروع هر کسب و کاری این است که نیاز بخشی از جامعه را برطرف کند. پس هر کسب و کاری جامعه‌ی هدف خاص خود را دارد. پس اولین قدم در ارسال ایمیل تبلیغاتی شناسایی افرادی است که این ایمیل باید برای آنها ارسال شود. چرا که اگر مخاطبی به محصول شما نیازی نداشته باشد، به راحتی از آن می‌گذرد. اما اگر مخاطب یک محصول، به آن توجه کرده باشد،  آن را بررسی خواهد نمود. شناسایی جامعه هدف کسب و کار برقی یکی از 16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی است.

11-به مشتریان خود نشان دهید که می‌توانید به او  کمک  کنید.

پس از شناسایی مخاطبان اصلی یک محصول، زمان آن می‌رسد که خود را دوستی وفادار نشان داده که می‌توانید به آنها کمک کنید. شما در ایمیل خود باید مشکل جامعه‌ی هدف کسب و کار برقی را بازگو کرده و سپس نشان دهید که چگونه آن مشکل را برطرف خواهید کرد. در نتیجه افراد نیازمند به خدمات، قطعاً پیشنهاد شما را در نظر خواهند گرفت.

12-به مخاطبان خود پاداش دهید.

شما در ایمیل خود باید به مخاطبان نشان دهید که با خواندن این ایمیل پاداشی به دست می‌آورند. در نتیجه، مخاطبان در پی آن، ایمیل شما را باز کرده و آنرا مورد بررسی قرار می‌دهند. این پاداش می ‌تواند با توجه به پتانسیل و اهداف بیزینس برقی شما تعیین شود.

13-از تجربه کردن نترسید.

به احتمال خیلی زیاد، شما قرار نیست که در همان مرتبه‌ی اول موفق شوید. در نتیجه، بدون ترس از شکست دست به تجربه کردن و امتحان راه‌های جدید بزنید. پس از هر شکست، به خوبی ایمیل خود را مورد بازنگری قرار داده تا متوجه موانع موفقیت آن شوید. امتحان راهها و روش‌ های متفاوت، این اجازه را به شما می‌دهند تا روشی را پیدا کنید که بیشترین موفقیت را برای شما به همراه خواهند داشت. به همین منظور، حتی در صورت موفقیت نیز  از امتحان راه‌های گوناگون دست نکشید. چرا که ممکن است روش دیگری موفقیت بیشتر و بزرگتری را برای شما به همراه داشته باشد.

14-ایمیل خود را کوتاه نگه دارید.

شما در ایمیل خود قرار نیست که تمامی ابعاد و اهداف محصول را برای مهندسان برق بیان کنید. پس باید تنها به نکاتی اشاره کنید که محصول را به بهترین نحو به مشتری معرفی کرده و وی را به خرید و تهیه ‌ی آن ترغیب کند. علاوه بر آن، پس از نوشتن ایمیل خود، چندین بار آن را دوباره مورد بررسی قرار داده و موارد غیر ضروری حذف کنید. چرا که متن‌های بلند ممکن است برای مخاطب کلافه کننده باشد و یا ممکن است باعث شوند که مخاطبان شروع به خواندن آنها نکنند. متن کوتاه یکی از مهمترین نکات از 16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ است.

15-ربات نباشید.

لحن خشک بدترین شیوه برای معرفی و تبلیغ یک محصول است. به همین منظور، شما باید از نوشتن جملاتی که شما را یک روبات نشان می‌دهد، خودداری کنید.

16-مزایای سرویس و کالای خود را بیان کنید.

شما باید به یک مشتری کسب و کار برقی خود نشان دهید که در صورت برخورداری از کالا و یا محصولات شما، از چه سود و مزایایی برخوردار خواهد شد. علاوه بر آن، به نحوه‌ ی نگارش این جملات نیز توجه داشته باشید تا بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان باقی بگذارد.

پتانسیل دنیای امروزی به گونه ‌ای است که این فرصت را به همه‌ی افراد داده است تا ایده‌ها را پرورش داده و کسب و کار اختصاصی خود را داشته باشند. البته این عامل سبب شده تا گزینه‌های یک فرد برای خرید یک محصول یا خدمات زیاد شود. به همین منظور، صندوق دریافتی افراد پر از ایمیل‌ های تبلیغاتی است. اما تنها ایمیل‌هایی خوانده خواهند شد که در آنها نکات لازم برای نوشتن یک ایمیل مارکتینگ جذاب رعایت شده باشد.

با مقالات آکادمی کسب و کار برقی محمد کریمی همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید :

کسب درآمد دلاری از لینکدین

10 راز فروش محصولات در اینستاگرام

درآمد دلاری در سایت یودمی برای مهندسان برق

آموزشی رایگان کارشناس رسمی

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!