10 راز فروش محصولات در اینستاگرام

تاریخ انتشار

11 اردیبهشت 1400

تعداد مشاهده

247 نفر

10 راز فروش محصولات در اینستاگرام

10 راز فروش محصولات در اینستاگرام | چطور مشتریان به ما اعتماد می کنند؟

10 راز فروش محصولات در اینستاگرام، برای فروش محصولات خود در اینستاگرام در ابتدا به روش های اعتماد سازی نیاز دارید.

برای فروش محصولات خود در اینستاگرام در ابتدا به روش های اعتماد سازی نیاز دارید. مخاطبان و اکثر فالوورهای شما پس از آن که محصولات و خدمات با کیفیت پیج کاری را مورد بررسی و تحلیل  قرار دهند به شما اعتماد می کنند و محصولات و خدمات را خریداری می کنند. در این مطلب مواردی را ذکر کردیم که با رعایت آن ها می توانید روند جلب اعتماد و فروش محصولات در اینستاگرام را تسهیل نمایید. یکی از بهترین راه های درآمدزایی برای مهندسین برق استفاده از اینستاگرام و سایت برقی است.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که به کاربران خود اجازه می ‌دهد با به اشتراک ‌گذاشتن عکس و فیلم، با دنبال ‌کننده‌ های خود ارتباط برقرار کنند. پس از مدت کوتاهی از شروع کار اینستاگرام، برخی از کاربران این برنامه، راهی پیدا کردند که از آن برای فروش محصولات خود به صورت آنلاین و برندسازی استفاده کنند.

به همین صورت و با افزایش محبوبیت اینستاگرام، اکنون داشتن یک صفحه فروش در این شبکه اجتماعی، یکی از بزرگترین اولویت‌‌های برندها و کسب ‌و ‌کارها است. همچنین جوانان بسیاری از اینستاگرام به عنوان یک منبع کسب درآمد استفاده می ‌کنند. شاید جالب باشد که بدانید اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای یک تبلیغ یک دقیقه ‌ای، چند ده میلیون دریافت می‌ کنند و همچنین بعضی برندها با درنظر گرفتن یک تخفیف کوچک روی یکی از محصولاتشان و معرفی آن در اینستاگرام، چندین میلیون نسخه از آن محصول را طی کمتر از یک ساعت می ‌فروشند.

بدیهی است که بعضی افراد با داشتن این اطلاعات، به فکر ایجاد صفحه فروش در این شبکه اجتماعی می افتند؛ اما در این بین سودجویانی نیز هستند که با خرید دنبال‌ کننده قلابی، یک صفحه به ظاهر پربازدید می  این موضوع باعث شده که برخی کاربران  به صفحات فروش آنلاین اعتماد لازم را نداشته باشند و این موضوع مخصوصاً درباره صفحه ‌های تازه ‌کار که بازدید و دنبال‌ کننده زیادی ندارند، صحت دارد.

برایکسانی که به تازگی قصد ایجاد صفحه فروش محصولات آنلاین در اینستاگرام را دارند، نکاتی را ارائه داده‌ایم که با رعایت آن ‌ها بتوانند اعتماد مشتریان خود را جذب کرده و به راحتی روزانه میلیون ‌ها تومان از طریق فروش محصولات خود، درآمد داشته باشند. در ادامه به راه ‌های جلب اعتماد مشتریان و فروش محصولات در اینستاگرام می پردازیم.

1-اطلاعات خود را به صورت کامل و دقیق با مخاطبان به اشتراک بگذارید

برای اینکه کاربران با صفحه ‌ای که دنبال می ‌کنند بیشتر آشنا شوند، اینستاگرام به کاربران خود اجازه می ‌دهد تا در بخش بیو، اطلاعاتی درباره خود قرار دهند. اگر قصد دارید از اینستاگرام جهت فروش محصولات خود استفاده کنید، موقع ساخت صفحه نیاز است که به این بخش توجه ویژه نشان دهید.

هرچقدر اطلاعات بیشتر و جامع ‌تری در اختیار مخاطبین خود قرار دهید، آن ‌ها راحت ‌تر به شما اعتماد خواهند کرد. اگر یک فروشگاه دارید و قصدتان از ایجاد صفحه در اینستاگرام، فروش محصولات آن به صورت آنلاین است، حتماً آدرس کامل فروشگاه خود و شماره‌ های تماس فروشگاه را در بخش بیو ذکر کنید.

برای کاربرانی که فقط می ‌خواهند فروشگاه آنلاین داشته باشند، می ‌توانید شهر محل زندگی خود را در آن قسمت قرار دهید تا کمتر جلوی مخاطبین خود، ناشناس به ‌نظر برسید. اگر سایتی برای فروش محصولات خود راه اندازی کرده ‌اید، حتماً آدرس آن را در بیو قرار دهید.

ایجاد صفحه در اینستاگرام رایگان است؛ اما درست کردن سایت نیازمند هزینه و تلاش است.

از همین جهت وقتی شما برای فروش محصولات خود علاوه بر صفحه اینستاگرام، سایت نیز تأسیس می ‌کنید و آدرس آن را در بیو قرار می ‌دهید، مخاطب با دیدن نشانی سایت شما متوجه می ‌شود که در زمینه فروش محصولات خود جدی هستید و ؛ پس اعتماد این افراد به شما جلب خواهد شد و راحت ‌تر از شما خرید خواهند کرد.

در مجموع بهترین راه این است که خود را جای مشتری بگذارید و فکر کنید اگر قصد خرید از صفحه ‌ای را داشته باشید، وجود چه اطلاعاتی در بیو آن صفحه، اعتماد شما را جلب کرده و شما را به خرید از آن صفحه تشویق خواهند کرد.

2-از روبرو شدن با دوربین نترسید و با اعتماد به نفس جلوی دوربین ظاهر شوید

همان طور که گفتیم، مهم است که مخاطب با شما احساس نزدیکی کند و شما را به عنوان یک فرد ناشناس و مرموز نشناسد. برای این کار نشان دادن خود واقعی شما به مخاطب، ضروری است. دیدن چهره شما در حالی که با مخاطبین خود صحبت می‌کنید، باعث می ‌شود که آن ‌ها احساس نزدیکی بیشتری به شما پیدا کنند و به همین شکل راحت ‌تر به شما اعتماد کنند.

برای این کار می ‌توانید در بین پست‌ هایی که درباره محصولات خود می‌ گذارید، هرچند وقت یک ‌بار، پستی را به صحبت ‌های خود با کاربرانتان اختصاص دهید یا اگر محصولی را در یک پست به مخاطبین خود معرفی کردید، در استوری اینستاگرام، از همان محصول ویدیو‌یی تهیه کرده و درباره آن حرف بزنید.

شنیدن صدای شما باعث می ‌شود که مخاطبین صفحه ‌تان راحت ‌تر به شما اعتماد کنند. اگر محصولات آرایشی می‌ فروشید، آن‌ ها را روی دست خود امتحان کنید. اگر قصد خرید پوشاک را دارید، از مدل ‌های واقعی برای نشان دادن پوشاک استفاده کنید؛ مثلاً خودتان یا یکی از دوستانتان لباسی که می‌ خواهید بفروشید را بپوشد و کمی با آن جلوی دوربین راه برود.

اگر در صفحه خود خدمات خاصی را ارائه می ‌کنید یا مدرس یک حرفه خاص هستید و می‌ خواهید مخاطبینتان را تشویق به شرکت در یکی از همایش‌ ها یا استفاده از خدمات خود کنید، بهتر است ویدیویی از یکی از کلاس ‌های خود یا خدماتی که ارائه می ‌کنید را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. حتی می ‌توانید گاهی از رویدادها و اتفاقات زندگی شخصی ‌تان هم فیلم بگیرید تا مخاطب بتواند ارتباط بیشتری با شما گرفته و احساس نزدیکی بیشتری با شما کند.

3-زمان مشخصی را به پاسخگویی و ارتباط با مشتریان اختصاص دهید

یکی از موارد دیگری که باعث جلب اعتماد مشتریان شده و باید به آن توجه شود، پاسخگو بودن ادمین صفحه است. بهتر است برای گرفتن سفارش، یک ساعت مشخص در روز را اعلام کنید و حتماً در زمان مشخص شده، آنلاین باشید و سفارش مشتری‌ها را ثبت کنید. برای پاسخگویی به سوالات و کامنت‌ ها نیز باید به صورت تمام وقت حضور داشته باشید. هرچه سریع ‌تر جواب مشتری ‌ها را بدهید، اعتماد آن‌ ها نسبت به شما بیشتر خواهد شد.

هرگز کامنتی را حذف نکنید؛ حتی اگر شخصی کامنت نامربوط زیر یکی از پست‌ های شما گذاشت یا به شما و کار شما توهین کرد، محترمانه جوابش را بدهید. حذف کردن کامنت این اشخاص، تنها مهر تاییدی به حرف ‌های آن‌ها است؛ درحالتی که اگر محترمانه جواب آن‌ ها را بدهید، دیگر مخاطبان شما، برخورد خوبتان را می‌ بینند و اطمینان بیشتری به شما پیدا می ‌کنند. اگر احساس می ‌کنید نمی ‌توانید تمام مدت آنلاین باشید و سوالات مخاطبین خود را جواب دهید، یک هایلایت از سوالات پرتکرار و جواب آن ‌ها تهیه کنید و هرچند وقت یک‌بار به مخاطبین خود یادآوری کنید که اگر سوالی دارند اول استوری ‌های آن هایلایت را مشاهده کنند و در صورتی که همچنان پاسخ خود را دریافت نکردند، سپس سوالشان را با شما مطرح کنند.

همیشه با مخاطبین خود برخورد حرفه ‌ای داشته باشید و اگر برای سفارش یکی از مشتری‌ های شما مشکلی به وجود آمد، تمام تلاش خود را برای پیگیری انجام بدهید و مشتری از راه دور متوجه تلاش شما می‌شود و حس خوبی نسبت به شما پیدا می کند و برای دفعات بعدی نیز خرید از صفحه شما را در اولویت قرار می دهد.

4-در نحوه نمایش محصولات خود به مخاطب دقت و خلاقیت به خرج دهید

 

همان طور می دانید که اینستاگرام یک فضای تصویرمحور دارد و تصاویر و ویدیوهایی که شما منتشر می ‌کنید، نقش بسیار بزرگی در جذب مخاطب دارند؛ اما دقت داشته باشید هر عکس و ویدیویی قرار نیست باعث دیده شدن شما شود. برای محصولات خود ارزش قائل شوید و این موضوع را در قالب عکس‌ها و ویدیوهایی که از هر محصول تهیه می کنید، به مخاطب خود انتقال دهید.

برای عکاسی از محصولات جدید، زمان کافی صرف کنید و توجه داشته باشید که در طولانی مدت، کیفیت همیشه بهتر از کمیت عمل خواهد کرد. ممکن است شما هر روز تنها یک محصول جدید معرفی کنید؛ اما همان یک محصول را طوری به مخاطب نشان دهید که به اندازه ده محصول جدید فروش داشته باشد. عکس ‌ها و ویدیو های با کیفیت باعث می ‌شوند حتی کسانی که از شما خرید نمی ‌کنند هم صفحه شما را فالو کنند و جز فالوورهای همیشگی شما باشند و بدین ترتیب باعث بیشتر دیده شدن پست ‌ها و استوری ‌های شما شوند.

هنگامی که پست محصول جدید را در اینستاگرام منتشر می کنید، کپشن مناسبی برای آن بنویسید و از قرار دادن یک کپشن مشخص و تکراری برای تمامی پست‌ ها خودداری کنید. می ‌توانید در هر کپشن علاوه بر قرار دادن اطلاعات کامل محصول مورد نظر، از مخاطبان خود بپرسید که روز خوبی داشته ‌اند؟ از محصولات جدید راضی هستند؟ دوست دارند کدام محصول پرطرفدار دوباره به لیست موجودی ‌ها اضافه شود؟ همین چند جمله می‌ تواند ارتباط شما و مخاطبان شما را حفظ کند و به مشتری ‌ها این حس را بدهد که در روند صفحه همکاری و مشارکت دارند.

5-به مشتریانی که هنوز از شما خرید نکرده‌اند سند و مدرک نشان دهید

با زیاد شدن کلاهبرداری ‌های اینترنتی نه فقط در اینستاگرام بلکه در بسیاری از شبکه ‌های اجتماعی، فروشنده‌ های آنلاین تازه ‌کار ممکن است به سرعت به بن ‌بست بخورند. قطعاً تمام نکات قبلی در جلب اعتماد مشتریان کاربرد ویژه دارند؛ اما با رعایت نکردن این نکته، همه چیز بی ‌فایده خواهد شد.

اگر می ‌توانید امکان خرید حضوری را برای مشتریان خود فراهم کنید، حتماً راه‌ های آن را به‌ طور کامل به مشتری‌ های خود توضیح دهید. امکان پرداخت درب منزل نیز با اینکه ممکن است برای بسیاری از فروشنده‌ های آنلاین سخت باشد؛ اما قطعاً آمار فروش محصولات شما را به‌ طور چشم ‌گیری افزایش خواهد داد.

اگر فروش شما فقط به‌ صورت آنلاین است و امکان پرداخت درب منزل را نیز ندارید، بهترین راه این است که از رضایت مشتری ‌های قبلی سند یا تصویری تهیه کنید و مرتب آن ‌ها را در استوری نشان دهید و در هایلایتی به اسم رضایت مشتری، ذخیره کنید.

همچنین اگر برای ارسال سفارشات از اداره پست استفاده می کنید، کد های رهگیری مرسولات پستی را در استوری نشان دهید تا مخاطبین شما بتوانند سفارشاتشان را پیگیری کنند و خیالشان راحت باشد. همچنین می ‌توانید از روند بسته ‌بندی کالاها نیز فیلم تهیه کنید و یا روی بسته‌ هایی که ارسال می ‌کنید، برچسب مخصوص فروشگاه خود را قرار دهید تا مخاطبان شما مطمئن شوند که محصولات از فروشگاه خود شما است و فیلم تقلبی به آن ‌ها نشان نمی‌ دهید.

6-به مشتریان خود برای فروش محصولات ضمانت ارائه کنید

اگر این امکان برای شما وجود دارد، سعی کنید یک سیستم پشتیبانی و تعویض کالا داشته باشید تا مخاطبین شما مطمئن باشند که اگر کالا مطابق سلیقه آن ‌ها نبود یا ایرادی داشت، می ‌توانند آن را تعویض کنند و به این شکل مشتری‌ های شما با خیال راحت ‌تری خرید خواهند کرد. مخصوصاً صفحه ‌های نوپا توجه داشته باشند که برای جذب مشتری ‌های ثابت و وفادار، نیازمند برند سازی هستند و تا قبل از اینکه صفحه و کسب ‌و‌ کارشان شناخته شود، نیاز است بسیاری از مواقع به نفع مشتری کوتاه بیایند.

در نظر داشته باشید که مخاطبان شما هیچ شناختی از شما و خدماتی که ارائه می کنید یا محصولاتی که می ‌فروشید، ندارند و در نتیجه به سختی راضی می ‌شوند که به شما اعتماد کنند و خرید کردن از صفحه شما را تجربه کنند.

پس اگر به کالا یا خدماتی که ارائه می ‌کنید اطمینان دارید، برای اینکه رضایت مشتری ‌های خود را جلب کنید و مخاطبین خود را تشویق به خرید کنید، بهتر است به آن ‌ها ضمانت ارائه کنید؛ همچنین به مخاطبین خود این اطمینان را بدهید که در صورت بروز هرگونه مشکل پاسخگو خواهید بود و در  صورت نیاز، تمام وجه پرداختی را بی قید و شرط به مشتری برمی‌ گردانید. حتی برند های برتر دنیا نیز برای مشتری‌ های خود امکان تعویض کالا را قرار می ‌دهند؛ زیرا در نهایت رضایت مشتری تنها چیزی است که می ‌تواند موفقیت شما را در طولانی مدت به همراه داشته باشد.

7-برای تبلیغات صفحه خود برنامه ‌ریزی دقیق داشته باشید

در ادامه بحث رضایت مشتری، لازم است از اهمیت تبلیغات درست و به‌ جا صحبت کنیم. تبلیغات می‌ تواند آمار فروش شما را چندین برابر کند؛ اما آیا شما آمادگی آن را دارید؟ اگر هزار نفر به واسطه تبلیغات، یکی از محصولات شما را بخواهند، آیا می ‌توانید این مقدار محصول را تهیه و ارسال کنید؟ ممکن است در تئوری فکر کنید که از پس این کار برمی ‌آیید؛ اما اگر یک جای کار شکست بخورید، امکان دارد که رضایت و اعتماد بسیاری از مشتری ‌های خود را از دست بدهید یا حداقل هزینه ای که برای تبلیغات کردید برایتان هیچ سودی نداشته باشد.

پس اگر قصد دارید صفحه یا یک محصول مشخص خود را تبلیغ کنید، اول تمام جوانب و نتایج احتمالی را مورد بررسی قرار دهید و آمادگی لازم برای هر شرایطی را پیدا کنید تا بتوانید بیشترین سود را از تبلیغات خود داشته باشید.

8-اجازه دهید مشتریان شما در جریان پشت صحنه کار شما باشند

برای جلب اعتماد مشتری‌‌ها و مخاطبین صفحه ‌تان، سعی کنید تا جای ممکن پروسه تولید، بسته ‌بندی و فروش محصولات را برای آن ‌ها شفاف کنید. اگر فروشگاه یا تولیدی دارید، از مراحل کار خود فیلم و عکس تهیه کنید و با مشتری‌ ها به اشتراک بگذارید. از کارمندان خود عکس بگیرید و مراحل بسته بندی و پست سفارش ‌ها را نشان دهید. سالگرد تأسیس صفحه یا فروشگاه خود را همراه مخاطبان خود جشن بگیرید و مسابقه برگزار کنید. دیدن فعالیت‌ ها و تلاش ‌های شما، باعث می ‌شود که مشتری ‌ها راحت ‌تر بتوانند به شما اعتماد کنند.

9-مشتریان خود را از صفحه اینستاگرام به سایت فروش محصولات هدایت کنید

اگر برای فروش محصولات خود علاوه بر صفحه اینستاگرام، سایت هم دارید، سعی کنید تا جای ممکن مشتری ‌های خود را به آدرس سایت که در بیو قرار دادید راهنمایی کنید. با این کار هم فرآیند خرید و فروش برای شما و مخاطبان ‌تان راحت می‌ شود و هم می‌ توانید بازدید سایت خود را افزایش دهید و به این شکل هم از اینستاگرام کسب درآمد کنید و هم از سایتتان.

کدهای تخفیف ویژه برای کاربران سایت درنظر بگیرید و با تبلیغ آن در اینستاگرام، کاربران را تشویق به ثبت‌ نام و خرید از سایت کنید. این کار در عین سادگی، بسیار تأثیرگذار است و قطعاً برای بهبود کسب ‌ وکار شما مفید خواهد بود. در این روش، ترافیک سایت شما بالا می ‌رود و می‌ توانید با تبلیغ کسب‌ و کارهای دیگر در سایت خود، درآمد جداگانه ‌ای هم از این راه کسب کنید.

اینستاگرام راه‌ های خلاقانه بسیاری برای استفاده از لینک در پست و استوری قرار داده است که پیشنهاد می ‌کنیم آن‌ ها را امتحان کرده و از پلتفرم ‌های مختلف برای جذب مشتری و تبلیغات محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

10-در صفحه خود مرتب و با برنامه ‌ریزی حضور فعالی داشته باشید

داشتن صفحه فروش محصول، فرقی با رفتن به اداره ندارد. درست است که بخش بزرگی از کار شما در خانه انجام می ‌شود؛ اما باید توجه داشته باشید که درست مثل یک کارمند معمولی که هرروز سرکار می ‌رود، شما هم موظف هستید تایم کاری مشخصی داشته باشید.

قطعاً مشتری ‌های شما دوست دارند از صفحه ‌ای خرید کنند که به سرعت سفارش آن ‌ها را ثبت می‌ کند و به موقع تحویل می دهد. اگر شما یک روز ده محصول مختلف را معرفی کنید و سپس یک هفته هیچ فعالیتی در صفحه خود نداشته باشید، کم کم مشتری ‌های خود را از دست می ‌دهید. اگر نمی‌ توانید هر روز در صفحه خود فعالیت کنید، به مخاطبان خود توضیح دهید که چه روزهایی می ‌توانند ثبت سفارش خود را ثبت کنند.

در مجموع روال ثابت برای کار داشته باشید. مثلاً تصمیم بگیرید که برای هفته بعد یا روز بعد قرار است چه محصولی را معرفی کنید و به مشتری ‌های خود در استوری یا پست خبر بدهید که منتظر محصول جدید باشند. هر چقدر بیشتر مخاطبان خود را درگیر فعالیت‌ های صفحه ‌تان کنید، بازدید صفحه شما بالاتر خواهد رفت و فروش بهتر و بیشتری خواهید داشت.

لینکدین: تاسیسات برقی

 

بیشتر بخوانید :

کسب درآمد دلاری از لینکدین

16 نکته مهم ایمیل مارکتینگ برای یک بیزینس برقی

درآمد دلاری در سایت یودمی برای مهندسان برق

 

آموزشی رایگان کارشناس رسمی

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!