بررسی تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400

تاریخ انتشار

3 مرداد 1400

تعداد مشاهده

430 نفر

بررسی تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، بررسی تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400 صورت می گیرد

با توجه به اینکه برگزاری آزمون نظام  مهندسی برق مرداد ۱۴۰۰ دقیقا مصادف شده با پیک پنجم کرونا، احتمال تعویق آزمون هست. تعویق یا برگزاری این آزمون مدافعان خاص با استدلالهای خاص را دارد. در اینجا، نظرات مدافعات و مخالفان رو بررسی می کنیم.

 

مهندس مهیار فرنیا

عضو هیات مدیره نظام  مهندسی تهران، در نامه ای به ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران، خواستار تعویق آزمون شده است.

 

مهندس سیامک الهی‌فر

دبیر هیات مدیره سازمان نظام  مهندسی استان تهران، در نامه ای به ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران، خواستار تعویق آزمون شده است.

 

حزب موتلفه اسلامی تهران

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی تهران در بیانیه ای (رونوشت به مجلس شورای اسلامی) خواستار تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400 شده است.

 

مهندس بیژن خطیبی

عضو هیات مدیره نظام  مهندسی کشور، در نامه ای به وزرای راه و شهرسازی و بهداشت و درمان، خواستار تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400 شده است.

 

 دکتر محمد اسلامی

وزیر راه و شهرسازی، در آخرین اظهار نظر خود در پیج اینستاگرامی، صریحا گفته که آزمون در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

 

مهندس مانی فر

رییس دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی و متولی اصلی برگزاری آزمون، در آخرین اظهار نظر خود در پیج اینستاگرامی گفته که در حال تدارک برگزاری آزمون هستند.

 

برگزاری کنکور ارشد

کنکور ارشد یک هفته قبل از آزمون نظام مهندسی مرداد ۱۴۰۰، برگزار می شود.

 

نکته بسیار مهم

آزمون نظام مهندسی برق 1400

برگزاری یا عدم برگزاری آزمون هیچ ارتباط مستقیم و سازمان با سازمان نظام مهندسی ساختمان نداشته و توسط وزارت راه و شهرسازی و سازمان سنجش کشور برگزار می شود. این آزمون قرار بود اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار شود که به مردادماه موکول شد.

 

نظر داوطلبان

داوطلبان مدافع تعویق می گویند که یک آزمون ارزش ریسک ابتلا به ویرورس کرونا را نداشته و باید به عقب بیوفتد تا حداقل در پیک همه گیری برگزار نشود.

داوطلبان مدافع برگزاری اظهار دارند که با توجه به تعویق قبلی آزمون برای جلوگیری از ابتلای داوطلبان، همچنان مشکل کرونا وجود داشته و هیچ تضمینی نیست که اگر به تاریخ جدید منتقل شود باز هم پیک دیگری ایجاد شود. همچنین به احتمال زیاد، در صورت تعویق آزمون، برگزاری آن در پاییزی است که شدت همه گیری ویروس کرونا بیشتر می شود. داوطلبان مخالف تعویق اظهار می دارند تعویق آزمون باعث فرستایشی شدن مطالعه و دور شدن داوطلبان از آمادگی لازم می شود.

منابع آزمون نظام مهندسی برق 1400 را در اینجا ببینید

جمع بندی

با توجع به موضع گیری فوق ها، برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، به نظر می رسد احتمال برگزاری آزمون بسیار بالاست. هیچ تضمینی هم برای کاهش شدید شیوع و برگزاری در شرایط بهتر وجود ندارد. مناسفانه در بسیاری از موارد پروتکل های بهداشتی در جاهای دیگر به هیچ عنوان راعایت نمی شود، حال آنکه آزمون ها در سه روز و در محل های بیشتر برگزار شده و در صورت رعایت پروتکل ها احتمال ایجاد مشکل بیشتر، کم خواهد بود. غالب داوطلبان مطالعه کرده به شدت از عدم برگزاری در مرداد متضرر می شوند. به زعم نگارنده، برگزاری آزمون تصمیم بهتری از عدم برگزاری آن است.

نظر شما چیست؟

لطفا در زیر این مقاله و در بخش نظرات، دیدگاه خود را در مورد تعویق یا عدم تعویق وارد کنید.

لینکدین

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

41 پاسخ

 1. سلام
  بابا بیخیال
  همه هر روز یا سفرن یا عروسی یا مترو یا صف مرغ و …
  خودتونو گول نزنید
  آزمون بدتر از ایناس؟
  یک ساله وقتمونو گرفتن واسه یه آزمون
  برگزار کنید تموم بشه بره

 2. سلام ودرود”لطفا آزمون به تعویق بیفتد دریکهفته قبل درتنکابن ۶نفر به علت مبتلا به کرونا فوتی داشتیم وباتوجه به حجم بالای مسافر هیچ رعایتی صورت نمیگیرد.

 3. سلامی گفته شما کاملا درسته من خودم ازابهر رفتم مرکزازمون زنجان کرونا گرفتم امدم کل خانواده رودرگیر کردم مادربیچاره ام ۱۵ روز توبیمارستان خوابید خدابهمون رحم کرد یعنی میرفتم میدیدمش کلا هزارباربه خودم میگفتم عجب غلطی کردم رفتم ازمون اشک کل خانواده درامده بود به غلط کردن افتادم وخانواده هم که نگو تویه ساختمان چهارطبقه کلا داداشام خواهرام همشون مغازه دارن کلا یه ما بیچاره ها ازکاروکاسبی افتادن کلی خسارت مالی خوردیم شکرخدا بعدیه ماه خوب شدیم کلا زندگی عین کابوس شده بود برامون منکه ازمون نمیرم کلی هم خوندم به ریسک دوباره نمیرزه

 4. باسلام ما که خوندیم و اماده ایم ولی با این وضع کرونا خیلی خطرناکه شاید کرونا گرفتی و خدای نکرده حتی فرصت نکنی ببینی قبول شدی یانه من همین دیروز یکی از بستگان دور باشه کرونا گرفت و دور از جون شما فوت شد یک لحظه فکر کنین که شاید تو این گرما و این وضع قرمز کرونا خیلی ریسکش بالاست. حداقل بندازن چند هفته بعد که اکثر شهر ها از رنگ قرمز کرونایی خارج بشن .در هر حال با این اوضاع من که شرکت نمیکنم و خانواده و خودم و حتی مردم رو دوست دارم و نمیخوام در کشتار جمعی هموطنانم شریک باشم.و من الله توفیق

 5. آزمون باید لغو بشه ، من آمادگی کامل دارم برای شرکت در آزمون ولی به خاطر سلامتی خودم و خانواده ام در آزمون مرداد شرکت تخواهم کرد

 6. وقتی کنکور با اون همه جمعیت برگزار شد چطور آزمون نظام باید لغو بشه؟ در عوض میتونیم از مسئولین بخوایم فاصله گذاری داوطلبین رو مدیریت کنند تا هم حق ماهایی که چند ماهه در بدترین شرایط مالی نشستیم خونه درس خوندیم ضایع نشه..هم به امید خدا وضعیت کرونایی تشدید نشه…واقعا رعایت فاصله گذاری با این تعداد جمعیت اونم جایی مثل دانشگاهها نباید کار سختی باشه

 7. با تعویق آزمون کسی اگر سودی نمیکنه ضرری هم نمیکنه، مردم جنوب واقعا شرایط سختی دارند

 8. من واقعا خوندم.الان یک ساله همش دارم میخونم و جایی نرفتم.ولی با تعویق آزمون چیزی و از دست نمیدم….نهایت باز میخونم و تست میزنم و آماده تر میرم سر جلسه.ولی تو این اوضاع صلاح نیست برگزار بشه…..تعویق بندازید…..ما همه مردم ایرانیم.به فکر کسایی هم که نمیتونن شرکت کنن و شرایطشون خوب نیست هم باشید.اونا هم امید دارن.آرزو دارن.دلشون میسوزه

 9. به نظر من داوطلبایی که میگن آزمون به تعویق بیفته به دلیل پیک پنجم کرونا نیست اینها چون مطالعه نکردن میگن شاید اگه به تعویق بیفته ما بتونیم مطالعه کنیم،ولی اینطور نیست مطمئن باشین عقب افتادن آزمون لطمه میزنه به کسایی که تو این وضعیت گرما،بی برقی ومشکلات دیگه نشستن و وقت گذاشتن ودرس خوندن،سری قبل که عقب افتاد کلی لطمه خوردن،به نظر من برگزار بشه.

 10. منم خوندم خیلی دوس داشتم برگزار بشه ولی بخدا درگیر کرونا شدم و پسرم هم همینطور ولی با این شرایطم هم شرکت خواهم کرد اگه برگزار بشه!
  اگه یه ماه تعویق بیوفته حال خودم و پسرم خوب میشه و با خیال راحت شرکت میکنم.

 11. ناشناس
  منم خوندم خیلی دوس داشتم برگزار بشه ولی بخدا درگیر کرونا شدم و پسرم هم همینطور ولی با این شرایطم هم شرکت خواهم کرد اگه برگزار بشه!
  اگه یه ماه تعویق بیوفته حال خودم و پسرم خوب میشه و با خیال راحت شرکت میکنم.

 12. واقعا بخاطر همدردی با مردم خوزستان هم که شده آزمون باید به تعویق بیوفته و از دوستان عزیز مهندس اسلامی تقاضا میکنیم این دستور تعویق آزمون فوق را صادر نمایند.

 13. سلام
  به نظرم بنده آزمون باید به تعویق بیافته چون در این شرایط گرم مدت زمان طولانی با ماسک سر جلسه بودن واقعا کلافه کننده هست و کلا تمرکز ادم از ازمون از بین میره،
  درسته که فعلا کرونا هست ولی مثل پارسال تو مهر ماه برگزار بشه بهتره چون وضعیت آب و هوایی بهتر میشه،
  من برای آزمون اردیبهشت ماه هم آماده بودم و الان هم اماده ازمون هستم ولی بخاطر شرایط بد کرونایی و آب و هوا خواستار تعویق ازمون هستم.

 14. سلام وضعیت جنوب استان کرمان از قرمز هم رد کرده رو به سیاهی میره واقعا ریسک بالایی داره در این شرایط برگذاری آزمون
  لطفاً به تعویق بیندازین

 15. با سلام.
  به نظرم به احترام هموطنان خوزستانی و همکاران شهرستانی که محدودیت تردد دارند یه مدت عقب بیفته بهتره.

 16. من درک نمیکنم واقعا اردیبهشت ماه بخاطر کرونا کنسل کردن الان که شرایط به مراتب بدتر هست چرا میخوان برگزار کنن؟! من هم هزینه کردم هم خوندم هم وقت گذاشتم.. ولی از نظر من بنده به شهریور ماه انتقال داده بشه بهتر خواهد بود

 17. واسه اونایی که خوندن میتونن با تست زنی و مرور تسلطشونا ببرن بالا و هیچ ضرری نمیکنن اما با در نظر گرفتن شرایط کرونا و اوضاع نابسامان خوزستان بهتره که به اون ها هم فرصتی داده بشه و حدودا ۱ ماه عقب بیفته… و قبل از تاسوعا عاشورا برگزار بشه. به امید درک هموطنان❤

 18. برگزاری آزمون شده میدان لج ولی بازی برای مقامات وچیزی که مورد توجه قرار نمیگیره صدمات روحی وجسمی که به شرکت کنندگان در آزمون وارد میشه اول باید پیک کرونا را پایین بیاورید بعد آزمون برگزار کنند

 19. تعویق آزمون باعث دلسردی و ناامیدی و کم شدن انگیزه میشه .. این حجم از مطالب و بخونی و قرار بشه ازمون برگذار بشه واقعا ظلمه اونم این مباحث فوقالعاده فرار که دوروز تکرار نشه همش از ذهن ادم خارج میشع

 20. ببینید من هم مطالعه کردم ولی به نظرم حداقل یکماه عقب بیفته از این پیک در بیاییم بهتر خواهد بود سلامتی اولویت داره

 21. خجالت نمیکشید برا بار چندم میخاید لغو کنید
  خداروشکر سالی ۲ بار برگزار میشه هرکی نمیتونه شرکت کنه بزاره نوبت دوم امتحان بده چه اصراریه
  یک ساله درگیریم.
  تو رو قران تموم کنید این مسخره بازی رو.

 22. سلام
  آزمون باید برگزار بشه
  واقعا دیگه کلافه شدیم دوبار به تعویق افتاده
  این آزمون هم باید مثل سایر آزمونها برگزار بشه

 23. وضعیت هیچ فرقی نداره اگر برای کرونا باشه الان با دوماه دیگه فرقی نداره اگر بحث رعایت باشه باید تو این دوسال هیچ آزمونی برگزار نمیشد یا نشه. از طرفی کسایی که میخوان آزمون بدن وقت میزارن میخونن بعد کنسل میشه دیگه نمیتونن تایم بزارن برای مطالعه و بیخیال میشن

 24. تا حالا چندبار عقب افتاد انشاءالله اگه خدا بخواد چیزی نمیشه همه آزمون ها برگذار شد به ما که رسید میخوان عقب بیفته لطفا نکنید این کار رو اگه عقب بیفته کلا غیدشو میزنم.

 25. ضمنا فقط موضوع پرداخت پول نیست، موضوع نوع دوستی و همدلی با سایرین است…… ما فقط نباید به فکر خودمان باشیم و اگر در جای پرخطر نیستیم ولی باید هم وطنان در استانهای بحرانی ، از جمله خوزستانی ها را هم درنظر بگیریم.
  نباید این قدر خودخواه باشیم.
  حق همه ماست که باید در شرایط یکسان آزمون بدهیم.
  اگر کسی خواستار تعویق آزمون است دلیل بر عدم آمادگی وی برای دادن آزمون نیست و اینکه نخوانده است، بلکه دلیل بر تقاضای ایجاد حقوقی برابر برای تمام اعضای جامعه مهندسین است .

 26. ضمنا فقط موضوع پرداخت پول نیست، موضوع نوع دوستی و همدلی با سایرین است…… ما فقط نباید به فکر خودمان باشیم و اگر در جای پرخطر نیستیم ولی باید هم وطنان در استانهای بحرانی ، از جمله خوزستانی ها را هم درنظر بگیریم.
  نباید این قدر خودخواه باشیم.
  حق همه ماست که باید در شرایط یکسان آزمون ندهیم.
  اگر کسی خواستار تعویق آزمون است دلیل بر عدم آمادگی وی برای دادن آزمون نیست و اینکه نخوانده است، بلکه دلیل بر تقاضای ایجاد حقوقی برابر برای تمام اعضای جامعه مهندسین است .

 27. سلام وقت بخیر کسانی که می‌گویند اوضاع مناسب نمی‌شود کاملا غیر منطقی است چون که ما بعداز پیک چهارم حدود 2.5 ماه شرایط متعادلی را شاهد بودیم از عدم واکسینه نمودن بموقع وعادی انگاری توسط مسولین همه مردم به عدم رعایت پروتکل ها ترغیب شدند. این حق هر انسانی است که آزمون را در شرایط ایمن پشت سر بگذارد. کسانی که می‌گویند هر کس نمی‌خواهد امتحان ندهد واقعا از منطق وحقوق انسانی نباید صحبت کنند. همین اشخاص اگر کرونا گرفته بودند و وضعیت دردناک وناامیدکننده را تجربه کرده بودند این تصمیم گیری را با منطق بهتری می‌گرفتند. عده ای که می‌گویند آزمون باید برگزار شود خیال باطلی در ذهن دارند که دیگران به اندازه برای این آزمون تلاش نکرده اند. این آزمون در حالت کتاب باز برگزار می‌شود چگونه با زمان کم با دستانی که آلوده می‌شود سرجلسه می‌خواهند مطالب لازم را با ورق زدن‌هااز کتاب های آلوده بیرون بیاورند. آزمون 99 در شرایط استانداردی برگزار شد نه پیک کرونا بود نه کرونایی جهش یافته اما یکی از همکاران من مبتلا شد وماهها از کارو زندگی عقب افتادوهنوز به گفته خودش به حالت نرمال برنگشته. دوستان این بیماری روی هر کسی به طریقی اثر می‌گذارد. پس کرونا را جدی بگیریم.

 28. در اینکه واکسیناسیون تا حدودی از شیوع بیماری کم می کند شکی نیست. لااقل با واکسینه شدن خطر ابتلا به بیماری و سرایت آن به سایرین کاهش می یابد. مهندسین را هم جزو اولویت واکسیناسیون قرار دهند و بعد تاریخ آزمون را اعلام کنند. این کار نگرانی ما و خانواده را تاحدودی برطرف میکند.
  چرا یک عده فقط خودشان را درنظر میگیرند به صرف اینکه خوانده اند خواستار عدم تعویق هستند….
  ما هم خوانده ایم ولی باید سلامت باشیم تا بتوانیم ادامه دهیم.
  اگر آزمون دهیم و راهی بیمارستان شویم، آیا موافقان برگزاری آزمون پاسخگو خواهند بود؟ پس لطفا فقط به فکر خودتان نباشید.

 29. باعرض سلام.متاسفانه برخی ازداوطلبای عزیز چون آمادگی آزمون رو ندارن؛به دنبال بهونه هستن تا زمان بخرن…تعویق آزمون کاری کاملا اشتباهه چون واسه کسایی که خوندن لطمه شدیدی واردمیشه….درضمن کنکور ارشدهم میخواد برگزار بشه وبه احتمال زیاد آزمون نظام هم درتاریخ مقرر برگزار خواهدشد….

 30. تکلیف افرادی که ماه ها وقت شون رو گذاشتن و دارن می خونن چی میشه برگزار کنید تموم شه بره مرگ یه بار شیونم یه بار به خدا خسته شدیم هر کسی از کرونا می ترسه شرکت نکنه تو آزمون ما دیگه چیزی برای از دست دادن نداریم،از کجا معلوم که به تعویق بی افته و به پیک بعدی نخوریم تضمینی هست مطمئنا نه همون‌طور که اردیبهشت رو به تعویق انداختند و خورد به پیک مرداد

 31. همه که تو مراکز استان ساکن نیستن، ما چطور باید بتونیم با محدودیت ها وارد مرکز استان شیم؟ جالبه یکی میگه برگزار میشه یکی میگه ورود به شهر ممنوع!
  به هر دلیلی آزمون برگزار شه شخصا شکایت قضایی میکنم و باید هزینه تمام نفراتی که شرکت نکردن رو برگردونن به حسابشون.
  بیش از ۵۰ درصد شرکت کننده ها حتی اگر بخوان شرکت کنن هم نمیتونن وارد محل آزمون شن

 32. ما که خوندیم آماده ایم ولی خداییش یه امتحان اینقدر ارزش نداره آدم سلامتیش به باد بده… ای شانس، کاش تو پیک پنجم نبود…

 33. وقتی میدونیم که وضعیت بهتر نمیشه و روز به روز هم داره بدتر میشه تعویق ازمون کار احمقانه ای هستش ،همونطور ک عروسی ها و مراسمات برگزار میشن،مترو و بقیه جاها باز هستن و و و…کنکور با اون همه جمعیت برگزار شد مگه واسه اونا شرایط مساعد بود؟من خانه دار هستم و دوتا بچه دارم واقعا سخته برام و کلی زحمت کشیدم خوندم و عده ای دارن وقت میخرن و حق ما ضایع میشه،کسایی که نگران سلامتیشون هستن نهایتش از صد تومن دویست تومن بگذرن و بمونن نوبت بعد ازمون بدن….

  1. واقعا متاسفم براتون اگر حتی یک درصد احتمال اینکه تو آزمون مبتلا بشین ارزش نداره شما که برای خودتون ارزشی قائل نیستین به فکر خانوادتون باشین چون با مبتلا شدن شما کل خانوادتون تو خطر میفتن بعد فکر نمی‌کنم دوباره همین فکرو بکنین و خودتونو سرزنش میکنین بعدشم شما که ادعا میکنین فول هستید میتونید دوباره مرور کنید

 34. سلام.وقت بخیر.واقعا چه فکری کردن که میخوان برگزار کنن.ازمون نظام این همه کتاب روی زمین انتقال بالای بیماری واقعا این آزمون قابل قیاس با ازمون کارشناسی ارشد نیست.از همه بدتر اینکه ازمون یک هفته بعد از ازمون ارشد برگزار میشه فوق العاده ریسکش بالاست.واقعا اجرای ازمون عاقلانه نیست.

 35. سلام.وقت بخیر.واقعا چه فکری کردن که میخوان برگزار کنن.ازمون نظام این همه کتاب روی زمین انتقال بالای بیماری واقعا این آزمون قابل قیاس با ازمون کارشناسی ارشد نیست.از همه بدتر اینکه ازمون یک هفته بعد از ازمون ارشد برگزار میشه فوق العاده ریسکش بالاست.

  1. سلام
   برای داوطلبایی که تو خوزستان زندگی میکنن تو شرایط بد اب و هوایی قطعی برق گرمای شدید و وضعیت قرمز شهرا برگزاری ازمون ریسک بالایی داره و جون خیلیا رو به خطر میندازه نه تنها خوزستان بلکه خیلی از شهرا تو وضعیت قرمز هستن و برگزاری ازمون به خطر افتادن جون خیلی از ادماست ریسکش بالاست

   1. بابا هیچ اصراری نیست که اونایی که میترسن شرکت نکنن
    اونی که یه ساله درگیره و داره میخونه چه گناهی کرده شاید واقعا نیاز به درآمد این کار داشته باشه توروخدا لغو نکنین
    آزمون ارشد و کنکور سراسری و برگزار میکنن فقط زورشون به ازمون نظام میرسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!