آغاز اجرای مبحث 22 و درآمد جدید برای مهندسین

تاریخ آخرین به روزرسانی
1400/12/09
تعداد مشاهده
445 نفر

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، آغاز اجرای مبحث 22 و درآمد جدید برای مهندسین اعلام شد

احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در نامه ای به مهندس علی رضا میرجعفری، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران، دستور آغاز اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان را به صورت پایلوت در تهران را صادر کرد.
مبحث 22 مربوط به نگهداری ساختمان بوده و عملا تا کنون اجرا نشده و عملیاتی شدن منجر به رعایت اصول مهندسی بعد از تحویل به کارفرما و بازارکار مناسب برای مهندسین دارای پروانه اشتغال به کار خواهد شد.

متن نامه آغاز اجرای مبحث 22 :

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس سید علیرضا میر جعفری

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران

موضوع:  آغاز اجرای مبحث 22  به صورت پایلوت در شهر تهران

با سلام؛

همانگونه که مستحضر می‌باشید، پس از پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در ستاد اجرای مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان، اکنون اجرای مبحث ۲۲ به صورت پایلوت در شهر تهران از ۱ تیر ماه سال جاری در ساختمان های اولویت یک داوطلب در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

لذا در این راستا لطفاً نسبت به معرفی ۲۰ ساختمان نوع ۱ (ساختمانهای اداری، تجاری و مسکونی که محل تجمع بیش از ۳۰۰ نفر در زیر یک سقف باشد که خرابی آنها موجب تلفات زیادی می‌شود) به تدریج در تیرماه اقدام فرمایید.

لازم به ذکر است تمامی مراحل اجرا زیر نظر ستاد اجرای مبحث ۲۲ و طبق فرآیندها و ضوابط فنی تهیه شده در این ستاد و سامانه‌ای که ستاد معرفی خواهد نمود، صورت خواهد گرفت.

ضمنا جهت هماهنگی های لازم نماینده تام الاختیار و آشنا به مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان را تا ۲۴ ساعت آتی به این سازمان معرفی فرمایید.

احمد خرم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان

 

 

رونوشت:
  • اعضای محترم شورای مرکزی جهت اطلاع
  • رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان (کلیه استان‌ها) جهت اطلاع و تاکید بر این امر که در راستای یکپارچگی، اجرای پایلوت مبحث ۲۲ در هر استان منوط به اجرای موفقیت آمیز آن در شهر تهران به صورت پایلوت و دریافت ابلاغ بعدی است.
  • ستاد اجرای مبحث ۲۲ جهت اقدام لازم
آغاز اجرای مبحث 22
تصویر ابلاغیه سازمان نظام مهندسی
آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!