تجربه از کلاس های آکادمی کریمی

تجربه از کلاس های آنلاین آکادمی کریمی

تاریخ انتشار

21 دی 1401

تعداد مشاهده

244 نفر

تجربه از کلاس های آکادمی کریمی

 

مهندسان عزیز سلام ، این گفتگو درباره نحوه کسب درآمد از پروانه نظام مهندسی، با مهندس صالحی است. ایشان  از شرکت کنندگان در دوره ی کلاس ها هستند .

 

  • جناب آقای مهندس صالحی! سلام. خوش آمدید. لطفا خود را معرفی فرمایید.

باسلام. بنده احمد صالحی هستم از شهرستان آمل استان مازندران. تحصیلات را در مقطع کاردانی از دانشگاه گرگان و مقطع کارشناسی را از دانشگاه محمودآباد آمل اخذ کرده ام.

 

  • لطفا بفرمایید چگونه با آکادمی مهندس کریمی آشنا شدید و از چه خدماتی استفاده کرده اید.

بنده حدود 2 سال پیش در اینستاگرام به دنبال صفحه تاسیسات برقی بودم، در جستجوها به صفحه شما رسیدم و چند مورد از گفتگوهای زنده تصویری را دنبال کردم. اخیراً تصمیم جدی گرفتم تا در کلاس های آکادمی شرکت کنم و برای آزمون نظام مهندسی آمادگی کسب نمایم. و در نهایت در کلاس دی ماه شرکت کردم که روز گذشته به اتمام رسید.

 

  • لطفا بصورت صادقانه نظراتتان را در رابطه با کلاس عنوان کنید.

در ابتدا نسبت به حضور در کلاس تردید داشتم و فکر می کردم بیشتر این مباحث تبلیغات است. واقعیت آنکه بنده 5-4 سالی بود که در آزمون شرکت می کردم، من مدرک کارشناسی را سال 1390 اخذ کردم و از سال 1395 به ترتیب در آزمون های نظام مهندسی رشته برق شرکت می کردم ولی هیچ برنامه خاصی برای آن نداشتم. یکسری کتاب تهیه کرده بودم ولی انسجامی برای آمادگی نداشتم.

وقتی در اولین جلسه شرکت کردم، متوجه شدم که دیرهنگام به شما مراجعه کرده ام. جلسات سوم چهارم بود که سوالات آزمون را مرور می کردم و خنده ام می گرفت که چگونه می توان این سوالات را به این سادگی پاسخ داد. در واقع با مطالب آموزشی آکادمی، سوالات آسان شده بود. بطوریکه در آزمون آخر دوره آموزشی هم نمره 70 را کسب کردم؛ درحالیکه در آزمون اول دوره نمره 35 آورده بودم.

 

  • آکادمی در طول دوره کلاس، هر دو هفته یکبار از شرکت کنندگان آزمون می گیرد. تا جایی که تدریس انجام شده، آزمون گرفته می شود تا مشخص شود آمادگی شرکت کننده در چه سطحی قرار دارد. درسنامه دوره چگونه بود؟

کلید واژه های آزمون طی دوره در آزمون نظام مهندسی موثر است و برای شرکت کنندگان کمک محسوب می شود. کتاب درسنامه عالی و فوق العاده بود. من شب قبل برگزاری کلاس ها، مباحث را مرور می کردم. و 25-15 صفحه ای که قرار بود فردا تدریس شود را مطالعه می کردم.

با مطالعه درسنامه، حداقل 50 درصد به معلومات من افزوده شد. من در کار تاسیسات بودم و ذهنیتی در این رابطه داشتم. و چون پروانه نظارت نداشتم، با سایر دوستان برای نظارت بر پروژه ها همکاری می کردم و سر ساختمان ها می رفتم.

 

  • شغل شما چیست؟ در دوره 6 گام برای دوستان تعریف می شود، در حال حاضر که در گام 2 هستید، مباحث کلاس چقدر به شما کمک کرده است؟ و در کار تاثیر داشته است؟

بنده در زمینه اجرا و نظارت تاسیسات برقی کار می کنم. بله 100 درصد تاثیر داشته است. شک نکنید! دوستانی اگر شک دارند پیشنهاد می کنم تا این راه را امتحان کنند. بنظرم مطالبی که در حین کلاس مطرح می کردید که مربوط به اجرا بود، برایم مفید بود و خیلی به کار آمد. در کلاس متوجه می شدم که اشتباهات کار بنده در اجرا کجاها بوده است. قرار شد دیگر عبارت جعبه فیوز! و فیوز مینیاتوری! استفاده نشود!

 

  • خدمات و پشتیبانی های آکادمی چگونه بود؟

واقعیت آنکه بنده مشکل خاصی نداشتم. در واقع ویدئوهای هر کلاس را پس از برگزاری هر کلاس دریافت می کردم و مشکل خاصی نبود.

 

  • قرارداد تضمین را هم امضا کردید؟

بله! چراکه بدون تایید آن امکان حضور در دوره فراهم نیست. در این قرارداد تعهدات طرفین مشخص شده است. و اگر در آزمون قبول نمی شدم این امکان وجود دارد تا وجه ثبت نام عودت شود.

از وقتگذاری شما در جلسات کلاس تشکر می کنم. من یک شب در میان 4 ساعت با شما کلاس داشتم. شما 4 ساعت با انرژی تدریس می کردید در حالیکه ما دیگر خسته می شدیم! این پر انرژی بودن باعث می شد تا انرژی به ما منتقل شود.

 

  • انشاء‌الله به زودی پروانه نظام مهندسی تان را در رشته تاسیسات برقی اخذ کنید

باتشکر. در پایان لازم است این مورد را ذکر کنم. قرار بود کلاس ما 72 ساعت باشد ولی شما حداقل 12 ساعت بیشتر برای ما وقت گذاشتید. این در تعهد شما نبود ولی از معرفت و شخصیت شماست. بنظرم ارزش دوره آموزشی خیلی بیشتر از هزینه ای بود که برای آن پرداخت کردم.

 

  • از حضور شما در این گفتگوی زنده تصویری تشکر می کنم.

 

 

 


اطلاع از کلاس‌های آنلاین دوره نظام مهندسی برق (کلیک کنید )

گفتگو حول بازار کار نظام مهندسی برق در هوشمندسازی ساختمان (کلیک کنید )

اطلاعات جامع درباره آزمون نظام مهندسی برق (کلیک کنید )

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!