بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی برق

بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی برق

تاریخ انتشار

28 آذر 1400

تعداد مشاهده

368 نفر

بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی برق

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی بودجه بندی سوالات آزمون نظام مهندسی برق در این مقاله مطرح می گردد. قبولی در آزمون نظام مهندسی برق، جز اهداف و حتی آرزوهای خیلی از مهندسین برق است که برای قبولی در آن، ابتدا باید تحلیل درستی از منابع داشت. در این مقاله، ابتدا منابع آزمون نظام مهندسی برق معرفی، تعداد پرسش ها و روش مطالعه هر تیپ از منابع ارائه می گردد. در نهایت، یک روش قبولی کاملا کارآمد و قطعی برای قبولی در آزمون نظام مهندسی برق ارائه گردیده است.

 

1) منابع تخصصی

1-1) فهرست منابع

2 مبحث بسیار مهم و کلیدی که در دسته بندی این مقاله جز منابع آزمون نظام مهندسی برق قرار میگیرد:

 • مبحث سيزدهم: ویرایش سال نود و پنج
 • مبحث پانزدهم: ویرایش سال نود و دو

برای دریافت بسته آموزشی رایگان آزمون نظام مهندسی برق فرم زیر را پر کنید

لطفا شماره را به انگلیسی وارد کنید

 

 

1-2) تعداد سوال مطرح شده

در جداول زیر، تعداد پرسش های مطرح شده از این منابع را مشاهده میکنید.

 

1-3) نحوه مطالعه

برای مطالعه و تسط به این منابع باید نکات زیر را مدنظر داشت:

الف) با وجود این که تک به تک کلمات مطرح شده از این منابع قابلیت طرح پرسش دارد، اما بعضی قسمت های این منابع دارای اهمیت مضاعف بوده و باید با دقت بیشتری مطالعه گردد.

ب) بعضی از پرسش ها در آزمون مطرح می گردند که زیر مجموعه این منابع تخصصی هستند ولی در این 2 منبع جزییات آن ها گفته نشده، این تیپ پرسش ها سخت ترین نوع پرسش ها هستند و برای پاسخ داده به آنها باید پرسش های سال پیش را کامل مسلط گردید.

ج) از تکنیک کلیدواژه برای پاسخ پرسش هایی که از قسمت های کم اهمیت مباحث سیزدهم و پانزدهم، استفاده کنید.

1-4) نکته کلیدی

تعداد پرسش های مطرح شده از مبحث سیزده بیشتر از مبحث پانزده بوده و معمولا این نسبت حدود پنج برابر است ولی در مقابل مبحث 15 نسبت به مبحث 13، حجم خیلی کم تری دارد.

 

2) منابع عمومی

2-1) فهرست منابع

 • نظام نامه اصول اخلاق حرفه ای: ویرایش سال نود
 • قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرائي آن: ویرایش سال نود و دو
 • مبحث اول: ويرايش سال نود و دو
 • بحث دوم: ويرايش سال هشتاد و چهار
 • مبحث سوم: ویرایش سال نود و پنج
 • مبحث دوازدهم: ویرایش سال نود و دو (فقط نظارت)
 • مبحث نوزدهم: ویرایش سال نود و نه
 • مبحث بيست و يکم: ویرایش سال نود و پنج
 • مبحث بيست و دوم: ویرایش سال نود و دو

 

2-2) تعداد سوال مطرح شده

 

2-3) نحوه مطالعه

برای مطالعه این منابع، باید 2 اصل رعایت گردد:

الف) خلاصه نویسی: با توجه به این که این مبحث جز منابع عمومی آزمون و مشترک بین رشته های مختلف است، پس طبیعتا همه مطالب مربوط به تاسیسات برقی نبوده، از این رو باید قسمتهای برقی آن استخراج گردد.

ب) کلیدواژه: پس از خلاصه سازی، راه کار بعدی استفاده از کلیدواژه است که کلمات کلیدی این مباحث بصورت بهینه و هدفمند استخراج گردیده و از آن در جلسه آزمون نظام مهندسی برق استفاده گردد.

2-4) نکته کلیدی

مشترک بین همه رشته ها بوده و طبیعتا تمام متن این مباحث، سرفصل آزمون برق نیست. مطالعه تمام صفحات این منابع (بیش از هشتصد صفحه) درست نیست. حدود چهارده درصد سوالات را به خود اختصاص میدهد. ساده ترین دسته پرسش ها را به خود اختصاص میدهد. برای دریافت تحلیل ویدیویی و بی نظیری منابع، عبارت «راز موفقیت» را به 09120223724 را واتساپ کنید.

 

3) منابع فرعی

3-1) فهرست منابع

 • کتاب راهنمای طراحی و اجرای تاسیسات برقی (راهنمای مبحث سیزده)
 • نشریه ۱۱۰-۱ و ۱۱۰-۲ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از (منابع آزمون نظام مهندسی برق حذف شده است )

 

3-2) تعداد سوال مطرح شده

 

3-3) نحوه مطالعه

2 راه کار عالی برای پاسخ دادن به سوالات منابع فرعی اینجا ارائه می گردد:

الف) خلاصه نویسی: این منابع دارای بیش از هزار و پانصد صفحه حجم بوده که بخش هایی از آن منبع آزمون بوده و هم چنین، آزمون محور نوشته نشده اند، پس قسمتهایی از این منابع که بیشترین احتمال طرح پرسش، براساس الگوی طراحی پرسش ها در سالهای قبل، را دارند باید استخراج شده و به آن متمرکز گردید.

ب) استفاده کلیدواژه: با توجه به حجم بالای این منابع، حتما باید از یک کلیدواژه استاندارد برای پاسخ به پرسش های ارج از قسمت های مهمی که در بند الف توضیح داده شده استفاده کرد.

 

3-4) نکته کلیدی

نزدیک به ده درصد سوالات را به خود اختصاص میدهند. هرچند از تمام صفحات این منابع (بیش از 1500 صفحه) امکان طرح پرسش وجود دارد، ولی نیاز به مطالعه تمامی صفحات نیست. نشریه 110 در آزمون نظارت و راهنمای مبحث سیزده در آزمون طراحی، اهمیت بیشتری دارد (نشریه 110 هم اکنون از منابع آزمون نظام مهندسی برق حذف شده است ). برای دریافت پاسخنامه تشریحی رایگان آزمونها، کلمه «پاسخنامه» را به 09120223724 واتساپ کنید.

 

4) راهکار قبولی

حال برای موفقیت و قبولی، بسته طلایی آزمون نظام مهندسی برق معرفی می گردد که محتوای آن دقیقا با در نظر گرفتن اصول مطالعه گفته شده برای هر منبع آماده شده است.

 

4-1) محتوای بسته

الف) کتاب: بسته دارای چهار یا پنج کتاب (طبق نوع صلاحیت)، با کیفیت عالی و به روز شده طبق آخرین آزمون و آخرین ویرایش مباحث بوده و برای هر گروه از منابع، کتاب اختصاصی نوشته شده است. این کتابها، به علت استقبال بسیار زیاد، چندین بار تجدید چاپ شده اند.

ب) فیلم:کلاس درس کامل، با ارائه همه مفاهیم سخت و پیچیده 2 مبحث کلید سیزده و پانزده با حل طبقه بندی شده صدها پرسش از اولین دوره (سال هفتاد و سه) تا آخرین دوره بوده که جایگزین بی نظیری برای کلاس حضوری است.

ج) آزمون آزمایشی: 4 دوره آزمون آزمایشی به صورت کاملا استاندارد و طبق رویکرد جدید طراحی آزمون بصورت آنلاین در سایت برگزاری می گردد

د) رفع اشکال: رفع اشکال آنلاین از روز خرید تا روز آزمون بصورت مداوم در اپلیکیشنهای پیام رسان انجام می گردد.

 

4-2) امتیازات

الف) تضمین قبولی: در این طرح، در صورت عدم قبولی، بیست و یک تا هفتاد وجه پرداختی از بابت بسته، طبق نمره اخذ شده در آزمون بعد از اعلام قطعی نتایج، به داوطلب عودت داده می گردد.

ب) تضمین کیفیت: با اطمینان از کیفیت بی نظیر بسته طلایی آزمون نظان مهندسی برق، شما می تواند شش روز از بسته استفاده بفرمایید و در صورت عدم رضایت، بسته را پس داده و کل وجه پرداختی را دریافت کنید.

ج) آپدیت رایگان: با خرید بسته طلایی، در صورت عدم قبولی در آزمون بعدی، جزوه «آپدیت رایگان» شامل پاسخ تشریحی آزمونهای طراحی و نظارت برگزار گردیده، ارسال می شود.

د) پرداخت اقساطی: این بسته را میتوانید با چک بلند مدت ماهه و بدون پیش پرداخت خریداری کنید.

 

4-3) ویژگی ها

الف) طبقه بندی: یکی از اصلی ترین ویژگیهای محصولات آموزشی، طبقه بندی موضوعی و پرسش ها بصورت هدفمند و بهینه بوده که علاوه بر امکان یادگیری عمیق و پرسش محور قبل از آزمون، امکان پیدا کردن سریع سوال و درسنامه در جسله آزمون را فراهم می کند.

ب) پوشش سوالات: همه پرسش های آزمون از نخستین دوره (آذر هفتاد و سه) تا آخرین دوره در این بسته بصورت تشریحی حل شده است.

ج) پشتیبانی: بسته طلایی آزمون نظام مهندسی برق دارای پشتیبانی آموزشی مداوم بوده و علاوه بر رفع اشکال آنلاین، پشتیبانها با تماسهای مکرر، راهنمایی و مشاوره لازم برای مطالعه را ارائه میکنند.

د) تفکیک: این بسته ها به 4 تیپ اختصاصی نظارت، اختصاصی طراحی، اختصاصی اجرا و مشترک (طراحی، نظارت و اجرا) تفکیک شده اند.

 

 برای دریافت کلاس افلاین رایگان فرم زیر را پر کنید 

لطفا شماره را به انگلیسی وارد کنید

 

روش های قبولی در آزمون نظام مهندسی برق را میتوانید در این مقاله بخوانید. 

5) مشاوره و معرفی

آکادمی کسب و کار برقی مهندس محمد کریمی، نخستین و تنها مرکز آموزش حرفه ای برای درآمدزایی و ورود به بازار کار مهندسین برق است که دارای مجوزهای لازم از ارگانهای مربوطه است. با توجه به راه کارهای ارائه گردیده در این متن، بسته های آموزشی با عنوان بسته طلائی-تضمینی آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی (طراحی-نظارت) تهیه شده که همه نیازهای داوطلبان برای قبولی را ارضا می کند. این بسته شامل پنج جلد کتاب، فیلم آموزشی، آزمون آزمایشی و رفع اشکال آنلاین است. هم چنین این بسته با گارانتی قبولی (بازگشت وجه در صورت عدم قبولی داوطلب در آزمون نظام مهندسی)، گارانتی کیفیت (بازگشت کل وجه در صورت عدم رضایت داوطلب از کیفیت بسته پس از شش روز استفاده)، آپدیت رایگان (به روزرسانی رایگان بسته برای داوطلبان مردود شده در دوره بعد) و پرداخت اقساطی (امکان خرید بسته با اقساط بلند بصورت چکی) ارائه می گردد.

حتما برای مشاوره با ما تماس بگیرید:

سایت: mohammad-karimi.com/nezam

تماس: 90006020 ( بدون پیش شماره)

تلگرام و اینستاگرام: @tasisat_barghi


مطالب مرتبط

بهترین کتاب آزمون نظام مهندسی برق

منابع آزمون نظام مهندسی برق 1402 + دانلود رایگان

شرایط موفقیت در آزمون نظام مهندسی برق

 

 

 

 

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!