تاریخ برگزاری آزمون بعدی نظام مهندسی و تاریخ اعلام نتایج

تاریخ انتشار

20 شهریور 1401

تعداد مشاهده

285 نفر

تاریخ برگزاری آزمون بعدی نظام مهندسی و تاریخ اعلام نتایج

 تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، معاون مسکن و ساختمان از احتمال برگزاری آزمون در اواخر سال و از اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی در آبانماه خبر داد  

مجموعه آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی امسال در هفت رشته در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا، کاردان های فنی ساختمان در شش رشته کاردانی، تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی، صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ در هفت رشته مهندسی و دو آزمون فوق تخصصی «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» برگزار شد. و احتمالا آزمون دیگری در اواخر سال در ماه های دی یا بهمن برگزار خواهد شد.

روز ۱۸ شهریور ماه معاون مسکن و ساختمان و قائم مقام وزیر هادی عباسی‌اصل از محل برگزاری آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی بازدید کرد وی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام اینکه آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی بدون هیچ مشکلی برگزار شد، بیان کرد: این آزمون ها در هفت رشته در مدت سه روز در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور به طور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور در ۸۷ شهر و ۱۴۷ حوزه امتحانی برگزار شد.

عباسی اصل گفت: در این دوره از آزمون‌ها در حدود ۲۸۰هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حدود 140 هزار نفر در آزمون ها شرکت کردند .۸۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون ها را آقایان و ۲۰ درصد را بانوان تشکیل دادند.

 استان تهران با مشارکت ۴۶ هزار و ۹۴۰ نفر دارای بیشترین داوطلب و استان بوشهر را با ۲ هزار و ۲۱۰ نفر دارای کمترین تعداد داوطلب اعلام شدند

 تاریخ برگزاری ازمون ورود به حرفه مهندسان

ایشان در مورد روند و تاریخ برگزاری آزمون نظام مهندسی و  تعداد دفعات آن در سال افزود : با برگزاری تعداد بیشتر آزمون‌ها در سال موافق هستم و بررسی خواهیم کرد،اگر شرایط مساعد بود تا پایان سال احتمالا در بهمن یا دی ماه آزمونی برگزار شود. 

تاریخ اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسی

و در پایان  عباسی اصل در پایان خاطر نشان کرد: نتیجه  آزمون ورود به حرفه مهندسان در آبان ماه اعلام خواهد شد.

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!