چگونه می توانیم شغل بدون سرمایه اولیه برقی راه بیاندازیم؟

شغل بدون سرمایه اولیه

تاریخ انتشار

24 بهمن 1401

تعداد مشاهده

305 نفر

چگونه می توانیم شغل بدون سرمایه اولیه برقی راه بیاندازیم؟

چگونه می توانیم شغل بدون سرمایه اولیه برقی راه بیاندازیم؟ | امروزه یافتن یک شغل مناسب به یکی از اصلی‌ ترین دغدغه‌ های فارغ التحصیلان مهندسی برق تبدیل شده ‌است. جوانان معمولا با هزار امید و آرزو و با هدف کسب موفقیت وارد دانشگاه می ‌شوند و به تحصیل می پردازند. اغلب دانشجویان مهارت های لازم را یاد می گیرند و امید آن دارند که پس از پایان دوره تحصیل بتوانند در یک شغل مناسب مشغول به کار شوند.

اما پس از اخذ مدرک و ورود به بازار کار با چالش ‌های سخت و متفاوتی روبرو می ‌شوند و نمی ‌توانند به آنچه که در رویا می پروراندند، دست پیدا کنند. امروزه برای راه ‌اندازی بسیاری از کسب و کارها به سرمایه اولیه زیادی نیاز است و از آنجا که افراد تازه فارغ التحصیل شده‌ سرمایه اولیه چندانی ندارند، نمی‌ توانند وارد این نوع  کسب و کارها شوند.

اما بسیاری از مشاغل هم هستند که به سرمایه اولیه چندانی نیاز ندارند و تقریبا هر فردی که به تازگی از دانشگاه فارغ ‌التحصیل شده‌ باشد، قادر است به این کارها مشغول ‌شود. در این نوشته قصد داریم چندین شغل بدون سرمایه اولیه را برای شما معرفی‌ کنیم. مشغول ‌شدن به این کارها تقریبا هیچ سرمایه اولیه ‌ای نیاز ندارد و راه‌ اندازی آن‌ ها نیز بسیار ساده است.

 

برای دریافت بسته راه اندازی کسب و کار برقی با صفر ریال سرمایه، اطلاعات خود را وارد کنید

 

 

معرفی مشاغل برقی بدون سرمایه اولیه

تدریس خصوصی

 اولین شغل بدون سرمایه اولیه که می ‌خواهیم به شما معرفی‌ کنیم، تدریس خصوصی است. هر چند در نگاه اول این شغل، یک شغل پاره وقت به نظر برسد و ممکن است با خود تصور کنید که این شغل تنها برای دوران دانشجویی و به عنوان کسب درآمد اندک، مناسب است و نمی ‌توان به عنوان یک شغل تمام وقت به آن نگاه‌ کرد.

شاید اگر از این بعد به این موضوع نگاه کنیم، درست است که یکی از خدمات دانشجویی سود آور، تدریس خصوصی است اما اگر دانشجو در دوران تحصیل با برنامه ریزی مناسب و در زمینه‌ های مختلف اقدام به برگزاری کلاس خصوصی‌ کند و بتواند در طی این کلاس ‌ها رضایت افراد شرکت ‌کننده را به دست بیاورد، قطعا پس از دوران دانشجویی نیز می ‌تواند روی توسعه این کلاس‌ ها حساب ویژه ‌ای باز کند.

 

اگر فرد در دوران دانشجویی بتواند استعداد خود را در زمینه تدریس خصوصی را نشان ‌دهد، قطعا پس از پایان تحصیل نیز دانش ‌آموزان و دانشجویان زیادی به وی مراجعه می‌ کنند و از او می ‌خواهند که برای آن ها کلاس خصوصی برگزار کند.

تدریس خصوصی یک شغل بدون سرمایه اولیه و با سود دهی و بازدهی بالا است. برای راه ‌اندازی یک کلاس خصوصی نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و حتی می ‌توانید یکی از اتاق ‌های منزل خود را به کلاس خصوصی تبدیل کنید. کافی است چند صندلی و یک وایت برد و چند ماژیک تهیه ‌کنید و به آزموزش مباحث مورد نظر بپردازید. شما با تهیه مواردی که ذکر شد می توانید آماده برگزاری کلاس خصوصی شوید. همچنین می‌ توانید در چشم انداز آینده خود و برای توسعه کلاس ‌های خصوصی خود به شکل رسمی از آموزش و پرورش مجوز بگیرید و سپس محیطی کوچک را برای این هدف اجاره‌ کنید و کلاس‌ های خصوصی خود را در مکانی دیگر از فضاضی منزل برگزار کنید.

با توجه به گستردگی  و کاربرد بسیار وسیع رشته برق در حوزه ‌های مختلف، افراد تحصیل‌ کرده در رشته برق با تقاضای زیادی برای تدریس خصوصی مواجه می ‌شوند و می‌ توانند سود بسیار خوبی از این کلاس ‌ها به دست بیاورند.

از دیگر مزایای تدریس خصوصی می ‌توان به انعطاف‌ پذیری بالای این کلاس‌ ها اشاره‌ کرد. از آنجا که در مورد زمان برگزاری کلاس خصوصی، شخص تصمیم‌ گیرنده نهایی، مدرس است، او می‌ تواند با توجه به شرایط خود، زمانی را که احساس راحتی بیشتری می ‌کند، به عنوان زمان برگزاری کلاس انتخاب ‌کند و آن را به دانشجو متقاضی کلاس خصوصی اطلاع دهد تا هماهنگی های لازم صورت بگیرد. برگزاری کلاس خصوصی، یک شغل بدون سرمایه اولیه پر سود برای افراد تحصیل‌ کرده در زمینه رشته مهندسی برق است.

تعمیر قطعات الکتریکی

 یک شغل بدون سرمایه اولیه دیگر که افراد تحصیل ‌کرده در زمینه مهندسی برق می ‌توانند به آن روی بیاورند، تعمیر قطعات الکتریکی است. از آنجا که در دوران تحصیل، دانشجویان رشته برق کلاس ‌های عملی بسیار زیادی را پشت سر می‌ گذارند و همچنین در دوره های کارآموزی شرکت می‌ کنند، اغلب افراد فارغ التحصیل‌ توانایی این را دارند که بسیاری از قطعات الکتریکی و پر مصرف را تعمیر کنند. مخصوصا در شرایط امروزی که با بالا رفتن قیمت ‌ها بسیاری از افراد سعی در نگه ‌داشتن وسایل فعلی خود را دارند و حتی در صورت خراب ‌شدن، به جای خرید یک وسیله نو ترجیح می‌ دهند همان وسیله قدیمی را تعمیر و از آن استفاده ‌کنند، این شغل دارای بازار کار مناسبی است. از جمله این وسایل می‌ توان به سشوار، وسایل اصلاح صورت مردانه، پنکه و یا هر وسیله الکتریکی پر مصرف دیگر اشاره‌ کرد.

 

برای راه ‌اندازی این شغل، بازاریابی مناسب نقشی اساسی ‌دارد. اگر بتوانید مغازه ‌ای (هر چند کوچک) اجاره ‌کنید و کارتان را شروع‌ کنید، شانس اینکه سریع تر به موفقیت برسید بیشتر است، اما اگر از عهده اجاره یک مغازه بر نمی‌ آیید، می‌ توانید کارتان را در منزل انجام بدهید و به طریق مختلف برای کار خود بازاریابی کنید ( تبلیغات در فضای مجازی، پخش تراکت و …) .

برای موفقیت در این شغل، جلب رضایت مشتری نقشی اساسی‌ دارد. هیچ ‌گاه به این فکر نباشید که فقط به صورت سطحی وسیله را تعمیر کنید زیرا همانطور که می دانید تعمیر سطحی پس از مدتی مجددا خراب می ‌شود و نیاز به تعمیر مجدد دارد. این کار باعث از دست ‌دادن اعتماد مشتری می ‌شود و ممکن است مشتری دیگر هرگز به شما مراجعه ‌نکند. اما اگر کارتان را با کیفیت بالا انجام‌ دهید و مشتری از شما رضایت داشته باشد، نه تنها به مشتری ثابت شما تبدیل می ‌شود بلکه به آشنایان و اطرافیانش نیز توصیه می ‌کند تا در زمان نیاز به شما مراجعه‌ کنند( بازاریابی با استفاده از مشتری یا بازاریابی دهان به دهان).

پروژه

 افراد تحصیل ‌کرده در رشته برق، در دوران دانشجویی پروژه‌ های بسیار متنوعی را با نرم‌ افزارهای مختلفی انجام می ‌دهند و حتی بسیاری از دانشجویان با انجام پروژه برای افراد دیگر، کمک هزینه ‌ای برای تحصیل خود به دست می‌ آورند. ممکن است بسیاری از افراد گمان کنند که این شغل برای دوران دانشجویی مناسب است و نمی ‌توان به عنوان یک شغل تمام وقت به آن نگاه ‌کرد. این تصور درست نیست زیرا امروزه و با توجه به گسترش وسایل ارتباطی بسیاری از افراد به این کار روی آورده‌ا ند و به عنوان فریلنسر، پروژه‌ هایی را برای افرادی از سرتاسر جهان انجام می ‌دهند. انجام پروژه یک شغل بدون سرمایه اولیه است که افراد حتی می ‌توانند از آن درآمد دلاری داشته‌ باشند.

اگر فردی در دوران دانشجویی خود پروژه‌ های زیادی انجام داده‌ باشد و در زمینه انجام پروژه حرفه‌ ای شده ‌باشد می‌ تواند پس از پایان دوران تحصیل به این شغل بدون سرمایه اولیه روی بیاورد و افراد و سازمان‌ های مختلف داخلی و خارجی همکاری داشته ‌باشد. برای انجام این کار به هیچ سرمایه اولیه‌ ای نیاز نیست و فقط کافی است فرد دارای یک سیستم قوی (مثل لپ تاپ یا کامپیوتر) باشد تا بتواند به راحتی با نرم ‌افزارهای مورد نیاز  کار  کند.

 

اگرچه برای انجام پروژه یک بازه زمانی مشخص تعیین می ‌شود و فرد باید در آن بازه زمانی پروژه را تحویل ‌دهد و در غیر این‌ صورت با جرایمی روبرو خواهد شد، اما فرد این آزادی عمل را دارد که در هر ساعتی از شبانه روز کارش را انجام ‌دهد. می‌ توان در طول روز و یا حتی در نیمه‌ شب، پروژه‌ ها را انجام داد و به تکمیل آن بپردازد.

تکنسین برق

آخرین شغل بدون سرمایه اولیه برای دانشجویان مهندسی برق که می ‌خواهیم در این متن معرفی ‌کنیم، انجام کار تکنسین برق است. این شغل بدون سرمایه اولیه جزو مشاغلی است که نسبت به مشاغل قبلی از امنیت بیشتری برخوردار است. در این نوع شغل فرد به صورت ماهیانه حقوقی را دریافت می‌ کند و معمولا از مزایای مثل بیمه نیز برخوردار است. در حالیکه در مشاغل قبلی فرد حقوق ماهیانه ثابتی ندارد و بستگی به میزان حجم کاری که انجام می ‌دهد، درآمد دارد و همچنین از مزایایی مثل بیمه نیز برخوردار نیست.

اما از طرفی فرد در چنین مشاغلی باید ساعات بیشتری از طول روز را در محیط کار بگذراند و در یک زمان مشخص وارد شرکت و در یک زمان مشخص نیز از شرکت خارج‌ شود. به همین دلیل این نوع شغل از انعطاف ‌پذیری زیادی برخوردار نیست و فرد حتی اگر بخواهد یک روز را مرخصی بگیرد، ابتدا باید از پیچ و خم ‌های اداری عبور کند.

از مزایای شغل تکنسین می ‌توان به پر متقاضی بودن آن اشاره‌ کرد. تقریبا در هر شرکتی که حتی یک دستگاه برقی وجود داشته‌ باشد، نیاز به تکنسین برق ‌کار است. اگر در شرکت‌ های مختلف جستجو کنید، متوجه خواهید شد که در واحد های مختلفی مثل ابزار دقیق، رله،  PLC و بسیاری واحد های دیگر نیاز به تکنسین‌ هایی است که از لحاظ فنی در زمینه برق مهارت دارند.

 

اگرچه یک تکنسین برق درآمد ماهیانه ثابتی دارد و از نوعی امنیت مالی برخوردار است اما معمولا این مشاغل جای پیشرفت چندان زیادی ندارند و ممکن است فرد در یک موقعیت ثابت و با یک حقوق ثابت، بدون ارتقا درجه کار کند.

این شغل نیاز به هیچ سرمایه اولیه ‌ای ندارد و فرد بدون حتی یک ریال هزینه، می‌ تواند به عنوان تکنسین برق در یک شرکت صنعتی مشغول به کار شود.

سخن پایانی

امروزه یافتن یک شغل مناسب تبدیل به یکی از اصلی ترین دغدغه تمام جوانان شده ‌است. برای راه ‌اندازی یک شغل جدید معمولا به سرمایه اولیه زیادی نیاز است و به همین دلیل بسیاری از افراد نسبت به راه ‌اندازی یک کسب و کار مناسب امید چندانی ندارند.

افرادی که در زمینه برق تحصیل کرده ‌اند می ‌توانند به مشاغلی روی بیاورند که نیاز به سرمایه اولیه ندارد و در واقع می‌ توانند از صفر کارشان را شروع ‌کنند. برای افراد تحصیل‌ کرده در زمینه برق گزینه‌ های متنوع و زیادی وجود دارد که می‌ توان به عنوان یک شغل بدون سرمایه اولیه به آن ها نگاه‌ کرد. ما در این متن تلاش کردیم تا چندین مورد شغل بدون سرمایه اولیه را معرفی‌ کنیم و معایب و مزایای هر کدام را شرح دهیم.

اگر در زمینه رشته مهندسی برق تحصیل کرده ‌اید و برای راه‌ اندازی یک کسب و کار سرمایه زیادی در دسترس ندارید، نیازی به نگرانی نیست زیرا همان‌‌ طور که در این متن اشاره‌ کردیم گزینه‌ های بسیار زیاد دیگری تحت عنوان شغل بدون سرمایه اولیه برقی وجود دارد که می‌ توانید مسیر شغلی ‌تان را با آن آغاز کنید.

مقاله های مرتبط با ثبت شرکت را در ادامه بخوانید :

ثبت شرکت فوری

ثبت شرکت انفورماتیک

انواع ثبت شرکت

 

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!