روز‌
ساعت
دقیقه‌
ثانیه‌

چگونه درآمد غیر فعال برقی داشته باشیم؟

تاریخ انتشار

15 مرداد 1400

تعداد مشاهده

64 نفر

چگونه درآمد غیر فعال برقی داشته باشیم؟

دآرمدهای اینترنتی سهم بسزایی در بازار کار رشته برق دارند، اگر کار کنونی شما به استخدامی برق در یک شرکت یا کارخانه مرتبط با رشته مهندسی برق مربوط می گردد، میتوانید در کنار کار اصلی خود کسب و کار برقی دیگری راه اندازی نمایید و به این ترتیب از درآمد غیر فعال برقی خود لذت ببرید و ثروتمندتر گردید. برای دانستن این راه کارها تا پایان مطلب همراه ما باشید.

با بررسی زندگی افراد ثروتمند متوجه می‌شویم یکی از اصلی ‌ترین علت ثروتمند شدن آن ها داشتن درآمد غیر فعال است. ساعات کاری زیاد بمعنای داشتن استقلال مالی نیست. برای درک این مطلب می‌توان کتاب چهار ساعت کار در هفته اثر تیم فریس را مطالعه‌ کرد. در این کتاب توضیح داده شده ‌است که ساعات کاری زیاد بمعنای ثروتمند شدن نیست بلکه کار هوشمندانه است که سبب ثروتمند شدن فرد می‌ گردد.

در شرایط اقتصادی فعلی اگر مهندس یا فارغ التحصیل رشته برق نتواند منبع درآمد غیر فعال برقی برای خود داشته باشد، نیل به ثروت زیاد کار بسیار دشواری خواهد بود. احتمالا این صحبت به گوشتان خورده که طرف در خواب هم پول بدست می ‌آورد. ولی درآمد غیر فعال برقی چیست و فردی که در زمینه رشته مهندسیبرق تحصیل کرده ‌است چگونه میتواند درآمد غیر فعال داشته‌ باشد؟

هرگاه فرد به ازای 1 ساعت کاری مشخص مقداری پول دریافت نماید و پس از اتمام کار دیگر پولی بابت آن فعالیت اخذ نکند، فرد درآمد فعال داشته ‌است. یعنی به ازای ساعت کاری مشخص، مبلغی مشخص اخذ کند و تمام.

درآمد غیر فعال یعنی ایجاد سیستمی که بدون نیاز به حضور دائمی فرد بتواند درآمد کسب نماید. یعنی حتی ساعاتی که فرد حضور فیزیکی هم ندارد بتواند کسب درآمد نماید. در واقع در سیستم درآمد غیر فعال، فرد یک ارزش یا خدمتی را ایجاد میکند که همواره در اختیار کاربر قرار دارد و میتواند بصورت نا محدود و در همه زمان‌ها درآمد داشته ‌باشد.

روش‌های مختلف و متنوعی برای کسب درآمد غیر فعال برقی وجود دارد. افرادی که در زمینه برق تحصیل نموده ‌اند با شیوه ‌های مختلفی می‌توانند کسب درآمد داشته ‌باشند. در ادامه به تعدادی از این شیوه ‌های کسب درآمد غیر فعال برقی اشاره می‌ نماییم.

1- بازی آنلاین بسازید

چگونه درآمد غیر فعال برقی داشته باشیم؟

افرادی که در زمینه برق تحصیل نموده ‌اند، اگر در زمینه کد نویسی و ساخت اپلیکیشن نیز مهارت داشته ‌باشند فرصت خوبی برای داشتن منبع درآمد غیر فعال برقی در اختیار دارند. استفاده فراگیر از موبایل سبب شده بسیاری از افراد گوشی همراه خود را به یک وسیله سرگرمی تبدیل نمایند و بازیهای مختلف را در آن تجربه ‌کنند. فردی که در زمینه برق تحصیل نموده ‌است میتواند یک بازی در پلتفرم اندروید یا آی او اس ایجاد نماید و با شیوه‌ های مختلف از آن بازی درآمد غیر فعال داشته ‌باشد.

میتوان بازی را در مارکتهای مختلف بصورت پولی عرضه ‌کرد یعنی فردی که خواستار دانلود بازی است، ابتدا هزینه آن را پرداخت نماید و سپس لینک دانلود بازی به او نمایش داده‌ شود. برای موفقیت این روش بهتر است یک تریلر جذاب برای مخاطب ایجاد گردد به شکلی که پس از مشاهده تریلر، کاربر مجاب گردد که هزینه بازی را پرداخت و آن را دانلود کند.

هم چنین میتوان یک پرداخت درون برنامه‌ ای برای بازی تعریف ‌کرد. به این شکل که بعد از دانلود بازی بصورت رایگان و وارد شدن به بازی، برای داشتن تجهیزات مختلف یا وارد شدن به قسمت‌های مختلف بازی نیاز به پرداخت هزینه از طرف کاربر باشد. سومین راه داشتن درآمد غیر فعال برقی از یک بازی  آنلاین استفاده از تبلیغات است. می‌توان در قسمت‌های مختلف بازی تبلیغاتی ارائه‌ داد و به ازای این تبلیغات مبلغی را دریافت‌ کرد.

2-فایل‌های آموزشی بفروشید

یکی از اصلی‌ترین مشتریان افراد تحصیل ‌کرده در حوزه برق، دانشجویان رشته برقو مهندسان و فارغ التحصیل رشته برق هستند. بنابراین برای داشتن درآمد غیر فعال در حوزه برق باید این طیف را در نظر داشت. دانشجویان رشته برق همواره از جزوه های آموزشی قوی در دروس مختلف استفاده می‌ نمایند.

برای داشتن درآمد غیرفعال برقی میتوان در دروس تخصصی برق جزوه ‌های آموزشی مناسب تهیه‌ کرد و آنها را بصورت آنلاین به دانشجویان عرضه و کسب درآمد کرد. هم چنین می توان جزواتی کاربردی از حوزه‌ های مختلف رشته برق تهیه‌ نمود. جزواتی که برای افراد جویای کار مناسب باشد و بتواند نیازهای آنها در محیط کاری را برآورده ‌کند. افرادی که در رشته برق فارغ ‌التحصیل شده ‌اند و بدنبال یافتن یک شغل جدید هستند از این جزوات استقبال می نمایند.

علاوه بر جزوات آموزشی می‌توان فایلهای ویدئویی آموزشی را در اختیار دانشجویان رشته برق قرار داد. برخی از موضوعات و مباحث رشته برق به قدری پیچیده و گسترده هستند که شاید نتوان با استفاده از جزوه آنها را بخوبی درک‌ نمود، در چنین شرایطی فیلم آموزشی خوب میتواند کمک خوبی به دانشجویان در زمینه درک مطلب باشد.

اگر کسی در برخی از مباحث برق تسلط کافی دارد، می‌تواند فیلم‌های آموزشی تهیه و با به اشتراک گذاشتن آنها در فضای آنلاین منبع درآمد غیر فعال برقی داشته‌ باشد. حتی اگر فرد در زمینه‌ ای تسلط نداشته باشد هم می‌تواند به یکی از اساتید خود مراجعه نماید، با همکاری او یک فیلم آموزشی تهیه‌ کند و آن را بصورت آنلاین به اشتراک بگذارد.

3-محصولات آموزشی را به صورت آنلاین بفروشید

چگونه درآمد غیر فعال برقی داشته باشیم؟

آموختن بسیاری از مفاهیم رشته برق با مطالعه کتاب و جزوه کار دشواری است و بهمین علت، استفاده از وسایل آموزشی در حوزه‌های برقی رواج خیلی زیادی دارد.

در هریک از زیر شاخه‌ های رشته برق وسایل آموزشی مختلفی وجود دارد که دانشجویان مایل به تهیه آنها هستند. کسی که در رشته برق تحصیل کرده ‌باشد بخوبی با این وسایل آموزشی آشنا است و میداند دانشجوی رشته برق در هر ترم تحصیلی به چه نوع وسایل آموزشی نیاز دارد. از آن جا که تهیه این محصولات آموزشی برای دانشجویان برق دشوار است و بیشتر آنها به مکان عرضه این تجهیزات دسترسی ندارند، ایجاد فروشگاه آنلاین و عرضه محصولات آموزشی برقی می‌تواند منبع درآمد غیر فعال برقی خوب باشد.

4-نرم افزار طراحی کنید

کسانی که در حوزه برق فعالیت دارند، چه در دوران دانشجویی و چه بعد از فارغ ‌التحصیل ‌شدن همواره با انجام پروژه‌ های مختلف به چالش کشیده می‌شوند. افرادی که در رشته برق تحصیل کرده ‌باشند می‌دانند که انجام پروژه بخش جدایی ناپذیر از دوران تحصیل است.

برای انجام هر پروژه برقی نیاز به تجهیزات مختلف و نرم ‌افزارهای مختلف است. با ایجاد نرم‌ افزارهای کاربردی میتوان یک منبع درآمد غیر فعال برقی ایجاد کرد. هرچه نرم ‌افزار کاربردی ‌تر باشد و برای انجام پروژه‌ های مختلف بتوان از آن استفاده‌ کرد با استقبال بیشتری از طرف مخاطب روبرو خواهد شد و میزان فروش آن افزایش خواهد یافت.

برای این که میزان فروش نرم ‌افزار بالا باشد، می‌توان ابتدا بصورت دوره ای یک ماهه نرم افزار را بصورت رایگان عرضه ‌کرد و سپس از مخاطب برای ادامه کار هزینه ماهیانه اخذ ‌کرد. اگر نرم ‌افزار ایجاد شده کاربردی باشد، با استقبال مخاطب روبرو خواهد شد و او حاضر خواهد بود برای انجام پروژه‌هایش مبلغ مورد نیاز را پرداخت ‌کند.

5- اپلیکیشن برقی طراحی کنید

همانطور که اشاره نمودیم رشته برق یکی از وسیع‌ترین رشته‌های دانشگاهی است و از طرفی امروزه استفاده از موبایلهای هوشمند خیلی فراگیر شده ‌است. بسیاری از دانشجویان و فارغ ‌التحصیلان برقی مایلند تا مفیدترین اطلاعات را همواره در اختیار داشته ‌باشند. می‌توان یک اپلیکیشن برقی ایجاد کرد و مهم‌ترین فرمول های رشته برق را در حوزه‌های مختلف در اختیار کاربر قرار داد.

هم چنین می‌توان درباره تجهیزات مهم برقی (مثل خازن، مقاومت، مدارها، رله‌ ها و غیره…) و فرمول‌های  آنها توضیحاتی را در اختیار کاربر قرار داد. به شیوه‌های مختلف می‌توان از اپلیکیشن برقی درآمد غیر فعال بدست آورد. هم چنین می‌توان اپلیکیشن را بصورت پولی به کاربر عرضه کرد. میتوان از تبلیغات مختلف در فضای برنامه استفاده نمود و هم چنین این امکان وجود دارد از ویژگی پرداخت درون برنامه‌ ای بهره برد و درآمد غیر فعال برقی کسب نمود. برای استفاده از ویژگی پرداخت درون برنامه ‌ای می‌توان در هر موضوع خاص ابتدا مطالب جذابی را بصورت مختصر عنوان کرد و سپس از مخاطب برای مشاهده ادامه مطلب، تقاضای پرداخت هزینه‌ کرد.

بسته آموزش حرفه ای طراحی تاسیسات برقی با رویت (رویت الکتریکال)
آموزش رایگان رویت
آموزش رایگان کارشناسی رسمی

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!