کسب و کار برقی در یوتیوب و نکاتی که باید بدانید

تاریخ انتشار

2 مرداد 1400

تعداد مشاهده

147 نفر

کسب و کار برقی در یوتیوب و نکاتی که باید بدانید

برای فعالیت و تبلیغ بازار کار رشته برق یوتیوب گزینه ی مناسبی است. افرادی که در حوزه برق تخصص دارند و بدنبال راه ‌اندازی یک کسب و کار برقی از طریق یوتیوب هستند، می‌توانند شیوه‌ های مختلفی برای درآمدزایی و راه ‌اندازی یک کسب و کار را در فضای یوتیوب اجرا نمایند. در این مطلب، می‌خواهیم به تعدادی ایده ‌های کسب و کار برقی در یوتیوب اشاره‌ نماییم. با استفاده از این ایده‌ های افراد می‌توانند به درآمدزایی خوبی از طریق یوتیوب دست پیدا کنند.

1-استفاده از یوتیوب برای هدایت ترافیک وبسایت

اکنون کلیه کسب و کارهای برقی دارای یک وبسایت هستند که کلیه محصولات و خدمات خود را در آن به نمایش می‌گذارند. گاهی اوقات میزان استقبال مخاطبان از این وبسایت بالا نیست و افراد صاحب سایت باید ترافیک سایت خود را ارتقا دهند. یکی از ظرفیتهای یوتیوب افزایش ترافیک یک وبسایت برقی است. برای افزایش ترافیک وبسایت از طریق یوتیوب فرد می‌تواند از creator playbook  استفاده‌ نماید و محتوا های مختلف و مفیدی که در اختیار دارد را تبدیل به ویدئو کند. برای هدایت مخاطبان به سمت وبسایت خیلی مهم است که در خط اول مربوط به توضیحات ویدئو، لینک وبسایت قرار داده ‌شود. به این طریق حجم بسیاری از ترافیک یوتیوب به سمت ترافیک وبسایت منتقل می‌ گردد و هر چه میزان ترافیک وبسایت فرد بیشتر باشد، میزان درآمدزایی و شانس موفقیت آن کسب و کار برقی افزایش می ‌یابد.

2-بازاریابی پورسانتی

از اندیشه ‌های راه‌ اندازی یک کسب و کار برقی و اخذ درآمد از طریق یوتیوب می ‌توان به بازاریابی پورسانتی اشاره نمود. خیلی از شرکتها و موسساتی که در زمینه برق فعالیت می‌ نمایند تمایل دارند تا با استفاده از ظرفیت‌های شبکه های اجتماعی از جمله یوتیوب بازاریابی و در نتیجه فروش گسترده ‌ای داشته ‌باشند. از این‌رو کسانیکه در رشته برق تحصیل نموده اند میتوانند از این فرصت پیش ‌آمده درآمد زایی خوبی داشته ‌باشند.

با راه ‌اندازی یک کانال یوتیوب و معرفی محصولات مختلف برقی و بررسی و تحلیل این محصولات هم می‌توان حجم مخاطبان دنبال کننده را افزایش ‌داد و نیز می‌توان درآمد خوبی از این طریق کسب نمود. نحوه درآمدزایی از طریق بازاریابی پورسانتی به این شکل است که فرد یوتیوبر معرفی و بازاریابی یک محصول خاص را به عهده میگیرد و یک لینک اختصاصی بازاریابی برای آن محصول ایجاد می گردد و در اختیار فرد قرار می‌گیرد.

اکنون نوبت فرد است که در کانال یوتیوب خود محصول را به شکلی جذاب و قانع‌ کننده توصیف نماید و مخاطب را قانع‌ کند تا از طریق لینکی که در اختیارش قرار می‌گیرد به سایت مربوطه مراجعه نماید و خرید خود را در آنجا انجام ‌دهد. هر چه تعداد مخاطبانی که از طریق این لینک اختصاصی به پیج فروش هدایت می گردند، بیشتر باشد، میزان درآمدزایی فرد هم بیشتر خواهد بود.

نه تنها شرکت‌های داخلی که با شرکتها و موسسات خارجی نیز می‌توان این نوع از همکاری را ایجاد کرد و از این طریق میتوان درآمد دلاری زیادی کسب‌ نمود که با توجه به شرایط ارزی موجود در کشور قطعا کاری پر سود خواهد بود.

3-تبلیغات

 

یکی از اصلی‌ ترین راههای درآمدزایی از طریق شبکه‌ های اجتماعی مختلف از جمله یوتیوب، درآمدزایی از طریق تبلیغات است. هر چه میزان مخاطبان، تعداد بازدید، لایک و کامنتها بیشتر باشد، گروه‌ها، موسسات و سازمانهای بیشتری برای تبلیغات محصولات و خدمات خود تقاضا میدهند. همانطور که عنوان شد یوتیوب از جمله شبکه ‌های اجتماعی پر بازدید در کل دنیا است و بهمین علت، کلیه شرکتها مایلند محصولات و خدمات خود را در چنین فضایی تبلیغ‌ نمایند. شرکت‌های برقی زیادی هم وجود دارند که تمایل دارند، محصولات و خدمات خود را از طریق یوتیوب تبلیغ نمایند. اگر یک کانال یوتیوب برقی با تعداد مخاطب بالا وجود داشته ‌باشد، کلیه فعالان حوزه برق مایلند تا خدمات و محصولات خود را از راه این کانالهای فعال در حوزه برق تبلیغ‌ کنند.

لذا کسانی‌ که می‌ خواهند یک کانال تبلیغاتی داشته ‌باشند باید به این نکته توجه داشته‌ باشند که هر چه تعداد مخاطبان آنها بیشتر باشد و بطور کلی استقبال بیشتری از کانال آنها شود، تقاضای بیشتری برای تبلیغات داده میشود و هم چنین میزان هزینه ماخوذه ارتباط مستقیمی با تعداد مخاطبان دارد یعنی هر چه تعداد مخاطبان بیشتر باشد، هزینه دریافتی به ازای هر تبلیغ نیز افزایش پیدا می کند.

برای افزایش تعداد مخاطب راههای متنوعی وجود دارد. یکی از راه‌های موثر برای افزایش تعداد مخاطبان، تولید محتواهای جذاب و سرگرم ‌کننده است. تهیه ویدئوهایی در مورد مسائل مختلف برقی که درون مایه طنز دارند معمولا با استقبال مخاطبان مواجه می گردد و به افزایش تعداد مخاطبان کمک میکند. باید به یاد داشته باشید که هر چه تعداد مخاطبان یک کانال یوتیوبی بیشتر باشد، میزان درآمدزایی از آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

4-برند سازی از طریق یوتیوب

نام پیتر یکی از برترین اساتید در زمینه بازاریابی در سال ۱۹۹۷ بیان کرد: هر نفر یک برند است و قدرت خاص خود را دارد. یوتیوب به شما کمک میکند که خودتان را تقویت نمایید. بسیاری از افراد هستند که در زمینه‌ های مختلف برقی دست به نوآوری زده ‌اند ولی بخاطر کمبود امکانات نتوانسته‌ اند فعالیت‌های خود را به همگان نشان بدهند. یوتیوب این امکان را در اختیار افراد قرار می‌دهد که هر نوع فعالیت برقی که انجام می‌دهند به شیوه دلخواه به دیگران معرفی نمایند و به نوعی فرد بخاطر کاری که انجام می‌دهد در سطح وسیعی شناخته ‌شود. بدین طریق میتوان به نوعی یک برند برای کسب و کار برقی ایجاد کرد که موجب شهرت و محبوبیت هر کسب و کاری گردد.

خیلی از افراد هستند که یک وسیله برقی جدید و با کیفیت را ساخته ‌اند ولی بخاطر عدم شناخت که نسبت به آنها وجود دارد هیچ شرکتی حاضر به همکاری با آنها نیست.

در چنین شرایطی افراد میتوانند از طریق یوتیوب فیلم‌هایی تهیه‌ نمایند و در آنها محصولات‌ خود را بصورت کامل معرفی نمایند، بعد از معرفی محصول کافی است مخاطبان از آن استقبال ‌کنند و بازخورد مثبتی نسبت به آن داشته ‌باشند. اگر بازخورد مخاطبین نسبت به یک محصول جدید مثبت باشد، قطعا سازمان‌ها و شرکت‌های بسیاری تمایل پیدا می‌کنند که با فرد سازنده محصول قرارداد همکاری امضا  نمایند.

5-تدریس

 

مسئله آموزش از جمله مواردی است که در هر زمانی و در هر شرایطی از اهمیت بسیاری برخوردار است. توسعه شبکه ‌های اجتماعی سبب شده مسئله آموزش دچار تغییر و تحول گردد. همانطور که میدانید امروزه دسترسی به برترین و با کیفیت ترین آموزش‌ها به راحتی و از طریق رسانه ‌های اجتماعی امکان پذیر است.

در سالهای گذشته موقعیت جغرافیایی هر فرد نقش اساسی در مهارتها و آموزش‌های وی داشت ولی امروزه و به لطف رسانه‌ هایی مثل یوتیوب، برترین و با کیفیت ترین آموزش‌ها در اختیار کلیه افراد جدا از محل زندگی، رنگ، نژاد و مذهب قرار میگیرد. یک ایده بسیار عالی برای کسانی‌که در رشته برق تحصیل کرده ‌اند و بدنبال راه ‌اندازی یک کسب و کار برقی و کسب درآمد از طریق یوتیوب هستند، استفاده از محتواهای آموزشی است.

همانطور که عنوان کردیم میزان درآمدزایی از یک رسانه اجتماعی مثل یوتیوب ارتباطی مستقیم با تعداد بازدیدها و استقبال مخاطبان دارد و هر چه میزان استقبال مخاطبان بیشتر باشد، میزان درآمد نیز بیشتر است.

رشته برق دارای زیر شاخه‌های متنوعی است و در هر حوزه برقی مسائل خیلی زیادی برای آموزش وجود دارد. هر چه محتواهای تولید شده در فضای یوتیوب تخصصی تر و با کیفیت‌تر باشد با استقبال بیشتری مواجه می‌ گردد و در نتیجه میزان درآمدزایی از طریق آموزش و تدریس بیشتر می گردد. برای درآمدزایی بیشتر می‌توان مباحث مختلف برای دانش‌آموزان و دانشجویان را تدریس‌ کرد، هرچه حوزه وسیعتری از مباحث مختلف تدریس‌ گردد، تعداد مخاطبان بیشتر خواهد بود و تعداد مخاطبان بیشتر بمعنای درآمد بیشتر است. از تولید محتوای فان و سرگرم‌ کننده نیز نباید غافل‌ گردید.

یکی از راه‌های جذب مخاطب تولید محتواهای آموزشی از طریق طنز و سرگرمی است. بیان مباحث آموزشی، طراحی یک بازی آموزشی یا بیان معماهای برقی از جمله مواردی است که در جذب مخاطب میتواند موثر باشد.

6-نکات مفید برای راه ‌اندازی یک کسب و کار برقی در یوتیوب

بررسی اهداف: هنگامی که فرد یک کسب و کار برقی در محیط یوتیوب را شروع می‌کند، خیلی مهم است که بصورت منظم میزان پیشرفت خود را بررسی‌ کند. برای مثال فرد می‌تواند برای بازه ‌های زمانی مختلف یک میزان درآمد قابل انتظار مشخص‌ کند و اگر نتوانست در بازه مشخص ‌گردیده درآمد مورد انتظار را کسب ‌کند پس باید استراتژی درآمدزایی خود را تغییر دهد.

داشتن خلاقیت: تولید محتوای با کیفیت کلیدی‌ترین نکته برای جذب مخاطب و افزایش بازدید کننده است، برای تولید محتوای با کیفیت، خلاقیت نقشی اساسی ایفا میکند.

فضای مجازی با سرعت در حال تغییر و تحول است و ممکن است محتوایی که امروز خیلی محبوب است، هفته دیگر هیچ استقبالی از آن نگردد، بنابراین برای تولید محتوای با کیفیت و به روز، به خلاقیت بالایی نیاز است. فرد باید یاد بگیرد که چگونه از منابعی که در دسترس دارد بیش ترین کارایی را اخذ ‌کند و محتوایی با بیشترین بازده ممکن تولید نماید. 

سخن پایانی

یوتیوب یکی از بزرگترین و پر طرفدار ترین رسانه ‌های اجتماعی در سرتاسر جهان است و امروزه تبدیل به یک رسانه پول ساز قوی شده ‌است. کسانیکه در رشته برق تحصیل کرده ‌اند به راههای مختلف میتوانند از یوتیوب درآمد زایی داشته ‌باشند. فکرهای مختلفی برای راه‌ اندازی یک کسب و کار برقی در یوتیوب وجود دارد و در این نوشته ما سعی کردیم مهم‌ترین موارد را عنوان کنیم.

محاسبات طراحی
کلاس افلاین کارشناس رسمی تاسیسات کارخانجات
کارشناس رسمی افلاین تاسیسات ساختمان
کلاس افلاین

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!