دستورالعمل قبولی داوطلبان با نمرات ۴۸ و ۴۹

تاریخ انتشار

12 آذر 1400

تعداد مشاهده

427 نفر

دستورالعمل قبولی داوطلبان با نمرات ۴۸ و ۴۹

به گزارش آکادمی مهندس کریمی، مهندس مانی فر، مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، دستورالعمل جبران کسری نمره و قبولی مشروطه نمرات 48 و 49 آزمون نظام مهندسی مرداد 1400 (شرکت در دوره های استانی و قبولی در آزمون پایان دوره) را ابلاغ کرد.

بسمه تعالی
مدیران کل محترم راه و شهرسازی استان‌ها
با سلام و احترام،
پیرو اعلام نتایج آزمون های ورود به حرفه مردادماه ۱۴۰۰ مهندسان، کاردانها و معماران تجربی و نظر به موافقت وزیر محترم راه و شهرسازی برای مساعدت با شرکت کنندگان آزمون مذکور به دلیل محدودیت های ناشی از همه گیری بیماری کرونا، بدین وسیله به اطلاع می رساند داوطلبانی که دارای نمرات ۴۸ و ۴۹ میباشند مشروط به گذراندن دوره‌های آموزشی و قبولی در آزمون پایان دوره (و اخذ گواهینامه تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱) به عنوان قبول شدگان آزمون مردادماه ۱۴۰۰ محسوب می‌شوند، لذا به پیوست دستورالعمل مذکور جهت اجرا ابلاغ می‌گردد. مجددا تاکید می‌شود این دستورالعمل صرفا برای داوطلبان آزمون مردادماه ۱۴۰۰ بوده و قابل تعمیم به آزمون های دارای اعتبار قبل و آزمون‌های دوره‌های آتی نخواهد بود. لذا آن دسته از شرکت کنندگانی که موفق به کسب حد نصاب قبولی نشده‌اند و مشمول این دستورالعمل نمی شوند می‌توانند در آزمون های دوره بعد شرکت نمایند.
ضمناً خواهشمند است دستور فرمایید به جهت تسریع در روند صدور پروانه اشتغال به کار متقاضیان، فهرست نتایج لیست شرکت کنندگان دوره های آموزشی به محض اتمام دوره و موفقیت در آزمون صرفاً در قالب جدول پیوست (فایل _ excel) تهیه و به این دفتر ارسال گردد.
حامد مانی فر
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان

پیرو اعلام نتایج آزمونهای ورود به حرفه مورخ مردادماه ۱۴۰۰ و نظر به موافقت مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، با توجه به شرایط حاکم بر جامعه به واسطه همه گیری بیماری کرونا و در جهت مساعدت برای مهندسان، کاردان های فنی و معماران تجربی که در آزمون مذکور شرکت نموده و نمره ایشان کمتر از حد نصاب قبولی می باشد، بدین وسیله دستورالعمل دوره‌های آموزشی برای شرکت کنندگان آزمون مذکور به شرح زیر اعلام و ابلاغ می‌گردد.
۱- شرکت کنندگان رشته های معماری (نظارت و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، تاسیسات برقی (نظارت، طراحی و اجرا)، تاسیسات مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک و کاردانهای فنی ساختمان در رشته های معماری، عمران، تاسیسات برقی و مکانیکی، شهرسازی، نقشه برداری که نمره آنها در آزمون مردادماه ۱۴۰۰ تا حداکثر ۲ نمره کمتر از حد نصاب اعلام شده باشد (نمرات ۴۸ و ۴۹)، به ازا هر یک نمره کسری در صورت شرکت در یک دوره آموزشی مصوب شیوه نامه صدور، تمدید و ارتقاء پایه مهندسی و قبولی در آزمون پایان دوره و اخذ گواهینامه تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱ قبول آزمون مردادماه ۱۴۰۰ محسوب می‌شوند. (تاریخ گواهینامه دوره آموزشی صادره باید قبل از تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱ باشد)، برای شرکت کنندگان آزمون معماران تجربی نیز حسب مورد در پایه های مختلف حداکثر تا ۲ نمره کمتر از حد نصاب اعلام شده، این دستورالعمل ملاک عمل است.
۲- در صورتی که شرکت کنندگان آزمون در صلاحیت های مختلف شامل محاسبات یا طراحی، نظارت و اجرا مشمول این دستورالعمل شده باشد، دوره های آموزشی گذرانده شده در هر صلاحیت باید متمایز از دوره‌های آموزشی صلاحیت دیگر باشد.
۳- برای رشته های معماری (اجرا) و عمران (اجرا) و دوره های آموزشی موضوع این دستورالعمل علاوه بر دوره های آموزشی ورود به حرفه صلاحیت اجرا (۷۶ ساعته و دوره ‏HSE) می باشد.
۴- لازم است لیست اسامی شرکت کنندگان مشمول این دستورالعمل که در دوره های آموزشی و آزمون پایان دوره آن در مهلت زمانی مقرر (تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱) شرکت نموده اند، پس از اتمام دوره و موفقیت در آزمون مربوطه از سوی اداره کل استان جهت درج در بانک اطلاعات آزمون ها به این دفتر ارسال گردد تا پس از بررسی و صدور تاییدیه ملاک صدور پروانه اشتغال به کار قرار گیرد، بدیهی است در صورت عدم ارسال لیست اسامی و درج بانک اطلاعات آزمون ها و متعاقباً عدم صدور تاییدیه از سوی دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، صدور پروانه اشتغال به کار امکان پذیر نمی باشد.
۵- این دستورالعمل صرفاً مربوط به آزمون مردادماه ۱۴۰۰ بوده و قابل تعمیم به آزمون های دارای اعتبار قبل و آزمون‌های دوره‌های آتی نخواهد بود و آن دسته از شرکت‌کنندگان که موفق به کسب حدنصاب قبولی نشدند و مشمول این دستورالعمل نمی باشند، می‌بایست در آزمونهای دوره بعد شرکت نمایند.
۶- دوره های آموزشی موضوع دستورالعمل همان دوره های آموزشی ارتقا پایه سه به دو موضوع بخشنامه های شماره ۴۲۰/۴۹۵۷۹ مورخ ۸۸/۹/۲۹، شماره ۱۰۴۳۸۶/۴۲۰/۹۰ مورخ ۹۰/۱۲/۹ و شماره ۱۴۱۶۳/۴۲۰/۹۱ مورخ ۹۱/۳/۱۰ می باشد. رشته نقشه برداری دوره‌های دو به یک ملاک عمل می باشد و برای رشته های تاسیسات مکانیکی (اجرا)، تاسیسات برقی (اجرا) و ترافیک دوره‌های آموزشی مورد نظر و متعاقباً توسط این دفتر اعلام خواهد شد.

👌 برای مشاوره آزمون همین الان تماس بگیرید👇

☎️ 02166404186
📝 @allo_mohandes

🔗تاسیسات برقی؛ کانال نظام مهندسی برق
🆔 @tasisat_barghi

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!