افزایش تعداد کار مهندسین برق در نظام مهندسی

تاریخ آخرین به روزرسانی
1400/12/03
تعداد مشاهده
439 نفر

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، افزایش تعداد کار مهندسین برق در نظام مهندسی صورت گرفت

بسمه تعالی
مدیر کل محترم راه و شهرسازی استان (کلیه استان‌ها)

افزایش تعداد کار مهندسین برق در نظام مهندسی

با سلام
احتراما، پیرو درخواست‌های واصله از ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها و با عنایت به موافقت مقام عالی وزارت، ابلاغی طی نامه شماره ۷۵۸۰۰/۱۱۰/۰۱ مورخ ۱۴۰۰/۶/۲۳ سرپرست محترم حوزه وزارتی، مقرر شد حداکثر تعداد کار برای دارندگان پروانه اشتغال به کار مهندسی شخص حقیقی با صلاحیت های طراحی و نظارت در رشته های نقشه برداری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی و صلاحیت طراحی در رشته های معماری برای ارائه خدمات مهندسی به تعداد ۱۶ کار (بدون تغییر در میزان حداکثر ظرفیت اشتغال) صرفاً تا پایان سال ۱۴۰۰ ملاک عمل قرار می گیرد.
در این راستا هیئت های چهار نفره استان ها (هیئت پنج نفره در استان تهران) می‌توانند با توجه به شرایط و مقتضیات استانی و تعداد دارندگان پروانه اشتغال و صلاحیت، تعداد کار مذکور (۱۶ کار) را متناسب با تعداد پروانه‌های ساختمانی صادره و مساحت ساخت و ساز در هر استان، حداکثر تا ۵۰٪ کاهش دهند.
همچنین حداکثر تعداد کار اشخاص فوق الذکر در صورت ارائه خدمات مهندسی در پروژه های گروه «الف»، وفق بخشنامه ابلاغی شماره ۱۸۰۸۵/۴۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ این معاونت، دو (۲) کار از ۱۶ کار، (تعداد باقیمانده ۱۴ کار) و با رعایت کامل ضوابط و مقررات مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی آن محاسبه و اعمال می گردد.
بدیهی است حوزه اختیارات و وظایف هیئت های یاد شده در خصوص تعداد کار و ظرفیت اشتغال و سایر موارد ذیربط، با لحاظ موارد ذکر شده و مطابق بخشنامه ۷۵۷۸/۴۳۰ مورخ ۱۳۹۸/۱/۲۷ دفتر توسعه مهندسی ساختمان خواهد بود.
شایان ذکر است بنا به دستور مقام عالی وزارت، با ابلاغ این بخشنامه، ابلاغیه شماره ۳۶۶۴۸/۱۰۰/۰۲ مورخ ۱۳۸۶/۰۷/۲۸ وزیر محترم وزارت مسکن و شهرسازی وقت خطاب به شهرداری تهران لغو می گردد.
محمود محمودزاده

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!