افزایش حد نصاب قبولی در آزمون نظام مهندسی برق از نمره 50

تاریخ انتشار

1400/05/24

تعداد مشاهده

488 نفر

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، افزایش حد نصاب قبولی در آزمون نظام مهندسی برق از نمره 50 اعلام شد

حد نصاب قبولی در آزمون نظام مهندسی برق از نمره 50 افزایش یافته است. ایران آسان‌ترین شرایط ورود به حرفه مهندسی را نسبت به تمام کشورها دارد

محمود محمودزاده درباره اعتراض عده‌ای به آزمون نظام مهندسی و درخواست ایشان مبنی بر کاهش حد نصاب قبولی‌ها اظهار داشت: ایران یکی از آسان‌ترین شرایط ورود به حرفه مهندسی را نسبت به تمام کشورها دارد. در همه جای دنیا سخت‌ترین شرایط را برای ورود مهندسان به این حرفه ایجاد کرده‌اند چراکه مهندسان با جان و مال مردم در ارتباط هستند.

وی ادامه داد: امروز ما شاهد عملکرد مهندسان کشورمان در سطح شهر هستیم. متاسفانه در کشورمان یکی از آسان‌ترین آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی برگزار می‌شود به طوری که هر فردی 50 درصد نمره از 100 را بیاورد، حد نصاب قبولی را دریافت کرده است. کدام ازمون این شرایط را فراهم کرده که افراد با 50 درصد نمره بتوانند قبول شوند؟

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در تمام آزمون‌های تخصصی شرایط برای پذیرفتن افراد به مراتب سخت‌تر است. در طول سال کنکورهای متعددی برگزار می‌شود، در کدام یک از این کنکورها افراد با 50 درصد نمره قبول می‌شوند؟

وی با بیان اینکه معتقدیم سقف نمره قبولی ازمون نظام مهندسی باید افزایش یابد، گفت: دلیلی ندارد هر کسی که فارغ التحصیل رشته مهندسی است بتواند پروانه اشتغال به کار بگیرد. کسی می‌تواند پروانه اشتغال به کار داشته باشد که صلاحیت و علم این حرفه و رشته را داشته باشد.

محمودزاده ادامه داد: انتقادی که به حد نصاب می‌شود از اینجا نشات می‌گیرد که متاسفانه در سال‌های گذشته جریانی همواره با چانه زنی توانستند امتیاز بگیرند.

محمودزاده درباره تغییر روند و ارایه پروانه تخصصی از سال جاری اظهار داشت: نکته مثبتی که از امسال روند آن آغاز شده این بوده که از امسال به مهندسان پروانه تخصصی ارایه می‌شود. تمام مهندسان از ابتدای قانون تا به امروز پروانه‌های عمومی دریافت کرده‌اند اما برای اولین بار از امسال رشته‌های تخصصی مطرح شده و پروانه تخصصی برای مهندسان صادر می‌شود.

وی گفت: تاکید می‌کنم، اعتراضات درباره اشتباه بودن سوالات هدایت شده است و از سوی برخی از موسسات و شرکت‌های آموزشی نشات می‌گیرد، تصور می‌کنند با این اعتراضات هدایت شده می‌توانند امتیاز بگیرند که در اشتباه هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حق اعتراض برای مهندسان محفوظ است، اظهار داشت: بعد از کنکور سراسری، بزرگترین آزمون کشور ازمون مهندسی است سازمان سنجش آزمون را تصحیح می‌کند و مانند تمام کنکورها و آزمون ها تمام بررسی‌ها از سوی سازمان سنجش انجام می‌شود. پس از اینکه نتایج اعلام شد، فرصت اعتراض خواهند داشت که یک روال عادی است.

منبع: ایلنا

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!