روش های ثبت شرکت

روش های ثبت شرکت

تاریخ انتشار

19 بهمن 1401

تعداد مشاهده

240 نفر

روش های ثبت شرکت

روش های ثبت شرکت مراحل و قوانین خاص خود را به همراه دارد افراد و شرکت های حقیقی و حقوقی برای این که بتوانند ثبت شرکت نمایند بایستی در این زمینه تخصص و آگاهی کافی را داشته باشند. شرکت های پیمانکاری در والین قدم باید به این صورت عمل کنند اگر به دنبال ثبت شرکت برق برای خود می باشید بهتر است که به این صورت مدارک و اطلاعات خود را آماده کنید. برای ثبت شرکت برق وجود حداقل سرمایه امری واجب و قانونمند می باشد که باید به درستی اجرا گردد. این گونه شرکت ها در ابتدا بایستی ثبت شرکت برق خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند. که این مورد نیز به صورت اینترنتی می باشد متقاضیان ثبت شرکت برق با وارد شدن به سامانه مورد نظر می توانند در مدت زمان کوتاهی فرایند درخواست ثبت شرکت برق خود را به سازمان صادر کننده ارسال نمایند. البته درج کردن مطالب در این سامانه بایستی به درستی و دقیق بوده باشد.  در واقع تکمیل کردن مدارک مورد نظر در ثبت شرکت برق نیز امری واجب به حساب می آید.

برای دریافت بسته راه اندازی کسب و کار برقی با صفر ریال سرمایه، اطلاعات خود را وارد کنید

 

 

ثبت شرکت پیمانکاری برق

پیمانکاری به این صورت است که می توانید به صورت حقیق و حقوقی در داخل کشور فعالیت داشته باشید. ثبت شرکت پیمانکاری برق نیز تخصص و توان مالی خود را می طلبد. شرکت های پیمانکاری برای این که مورد توجه قرار گیرند بایستی رتبه بندی خوبی را در بین رقیب های خود داشته باشند در واقع با داشتن گرید مناسب این نهاد می توانند با سازمان های دولتی نیز قرار داد داشته و در زمینه تاسیسات برق و پروژه های موجود فعالیت داشته باشند. شرکت های دولتی معمولا با آن دسته از شرکت های برق قرار داد می بندند که دارای گرید خوبی هستند بنابراین اگر در ازن رشته از تخصص کافی برخوردار می باشید بهتر است که ثبت شرکت برق خود هر هر چه سریع تر انجام دهید تا بتوانید سرمایه های خود را افزایش دهید با ثبت شرکت برق می توانید میزان اعتبار خود را نیز در داخل کشور افزایش دهید. در این زمینه اعتبار شرکت های سهامی خاص از اعتبار خوبی برخوردار است بنابراین بهتر است که ثبت شرکت برق خود را به صورت سهامی خاص تاسیس کنید در این صورت با قرار دادهای بیشتری مواجه خواهید شد چون سازمان های دولتی به این گونه شرکت های اهمیت بیشتری می دهند. و همیشه مایل به همکاری با این گونه شرکت های هستند.

کسب و کار برقی را در اینجا بخوانید

اطلاعاتی در راستا ثبت شرکت

بریا این که بتوانید ثبت شرکت خود را به خوبی به انجام برسانید بایستی 3 نفر سهام دار را برای خود داشته باشید شرکت های سهامی خاص برای این که مجوز مورد نظر را داشته باشند باید این سه نفر را معرفی کنند که از این سه نفر دو نفر به عنوان بازرس به حساب می آید. با ثبت شرکت سازمان مورد نظر به راحتی می تواند در مناقصات شرکت کند در واقع ثبت شرکت به سازمان اعتبار می بخشد. شرکت های سهامی خاص برای این که بتوانند ثبت شرکت کنند بایستی 35 درصد از سرمایه شرکت را در یکی از بانک های مورد نظر سپرده گذاری کنند. حداقل سرمایه برای این گونه شرکت های 100 هزار تومان بوده است. مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص نیز به این صورت است که باید همه این مدارک و اطلاعات اماده و در سامانه مورد نظر نیز بارگذاری شود. یکی از مراحا ثبت شرکت پیمانکاری مشخص کردن نام شرکت مورد نظر بوده است نام شرکت در سامانه ثبت نام باید به درستی ثبت و ارسال شود سیستم ثبت نام به گونه ای طراحی شده است که یم نام منحصر به فرد را برای شرکت مورد نظر قبول خواهد کرد. بنابراین در ثبت نام شرکت خود دقت کافی را در نظر داشته باشید.

 

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت شرکت پیمانکاری برق

برای شرکت های پیمانکاری برق اولین قدم مشخص کردن قالب شرکت بوده است. به دین معنی که باید در ابتدا تعیین کنید که می خواهید شرکت با سهامی خاص تاسیس کنید و یا شرکت با مسئولیت های محدود برای خود تاسیس نمایید. برای شرکت های پیمانمکاری برق شرکت های سهامی خاص گزینه خوبی می توانند بوده باشند چون این گونه شرکت های از میزان اعتبار بیشتری برخوردار هستند.

اعضای هیئت مدیره شرکت های سهامی خاص سه نفر می باشد.

سرمایه مورد نظر برای ثبت شرکت سهامی خاص بایستی توسط موسسین مورد نظر تامین گردد. این نهاد های حق صدور اعلامیه پذیره نویسی را ندارند.

نام شرکت مورد نظر بایستی دارای کلمه خاص بوده باشد این کلمه در تایید شدن نام شرکت بسیار مهم بوده است عبارت سهامی خاص در تمامی نوشته ها و سربرگ های به درستی قد شود.

شرکت های سهامی خاص حق عرضه اوراق بها دار را نیز در سطح کشور ندارند. در واقع موارد گفته شده در این مقاله از خصوصیات شرکت های سهامی خاص بوده است که در این جا به طور خلاصه به آن پرداخته شد.

همان طور که گفته شد شرکت های سهامی خاص بایستی 35 درصد از سرمایه خود را نزد بانک به عنوان سپرده گذاری وارد نمایند این مبلغ را بعد از این که تمامی مراحل مورد تایید قرار گرفت و ثبت شرکت صورت گرفت سهامداران مورد نظر می توانند سرمایه خود را از بانک خارج کنند.

یکی از مدارک لازم برای شرکت های سهامی خاص ارائه دادن اساسنامه می باشد در این صفحه نوع فعالیت با حجم کاری ثبت شرکت به خوبی بیان و توسط سازمان مربوطه مورد واسنجی قرار می گیرد.

مدرک دیگر که وجود آن لازم بوده است اظهار نامه شرکت مورد نظر بوده است که تمامی اتفاقات در جلسات بین هیئت مدیره را به خوبی درج و قید می کند این مدارک نیز توسط سازمان صادر کننده ثبت شرکت پیمانکاری مورد بررسی قرار می گیرد. شرکت های پیمانکاری نیز از 1 تا  5 در کشور رتبه بندی می شوند بریا این که بتوان به عدد یک شرکت خود را رساند بایستی از هیئت مدیره گرفته تا پرسنل مشغول در شرکت از افراد متخصص با توانایی فعالیت کاری بالا استفاده نمود در این صورت شرکت به خواسته های خود دست پیدا می کند.


همچنین بخوانید :

 انواع ثبت شرکت 

آموزشی رایگان کارشناس رسمی
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!