نامه ی بیژن خطیبی برای تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400

تاریخ انتشار

1 مرداد 1400

تعداد مشاهده

178 نفر

نامه ی بیژن خطیبی برای تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، نامه ی بیژن خطیبی برای تعویق آزمون نظام مهندسی برق 1400 در این خبر آمده است

بیژن خطیبی، عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی، در نامه ای به وزرای راه و شهرسازی و بهداشت و درمان، خواستار تعویق زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی برق مرداد 1400 شد.

به نام خدا
جناب آقای دکتر محمد اسلامی
وزیر محترم راه و شهرسازی
جناب آقای دکتر سعید نمکی
وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
موضوع: آزمون ورود به حرفه مهندسان در مردادماه ۱۴۰۰


با سلام و احترام؛
ضمن تشکر از هر دو عزیز بزرگوار در روزهای پایانی دولت دوازدهم، با اهتمام جدی و تلاش در ستاد ملی کرونا، سعی در مهار ویروس منحوس کرونا دارید و ضمن تشکر از مساعدت های شما بزرگواران که واقعاً در شرایط تحریم های ناجوانمردانه، با دست خالی در حال مبارزه در دو جبهه خارج کشور و جبهه داخل کشور (اپیدمی کرونا) هستید و خسته نباشید بابت دوران صدارت وزارت، قصد داریم تا مطالبی را جهت استحضار آن بزرگواران به عرض برسانیم:
طبق برنامه ریزی های قبلی مقرر گردید تا در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ آزمون ورود به حرفه مهندسان ساختمان در سراسر کشور برگزار گردد.
زمانی که تاریخ برگزاری آزمون مشخص گردید اکثر شهرهای کشور در وضعیت زرد بود و شهر قرمزی در پهنه جغرافیایی کشور وجود نداشت.
ولی در حال حاضر طبق آخرین اطلاعات واصله ۲۳۲ شهر کشور قرمز وجود دارد، علاوه بر مراتب فوق می‌توان مشکلات کم آبی در استان خوزستان، مشکلات و وضعیت بحرانی چند روز اخیر در استان سیستان و بلوچستان و وضعیت بحرانی کرونا در استان مازندران، افزایش ناگهانی درجه هوا در اکثر کشور، قطعی برق، منع از مقررات رفت و آمد بین شهری، و بسیاری مراتب دیگر را به آن اضافه نمود.
درست است که برگزاری هر آزمونی در صورت رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا است، ولی پرواضح است که اکثر مراکز آزمون بر اساس واقعیات و گزارش ها فاقد شرایط مد نظر می باشند. بعضی از آزمون‌ها همانند آزمون طراحی معماری، قریب به ۸ ساعت به طول می‌انجامد و در شرایط گرمای کنونی، آیا ۸ ساعت استفاده مداوم از ماسک، امکان تمرکز را به وجود می‌آورد؟؟
یاد دوران ماسک و گان مدافعان محترم سلامت در بیمارستان در ابتدای دوران کرونا افتادم که اعلام می نمودند کاش یکبار مردم عزیز ۸ ساعت و مداوم از این تجهیزات استفاده نمایند تا بدانند چه مشقتی در بر خواهد داشت؟!
وزرای محترم راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
رهبر معظم انقلاب در مورخه ۱۲/۱۳ /۱۳۹۸ با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و توصیه پزشکان فرمودند: «یقینا هر چیزی که کمک کند به سلامت جامعه و عدم شیوع این بیماری، یک حسنه است؛ در نقطه مقابل هر چیزی که کمک کند به شیوع این بیماری، یک سیئه است، خدای متعال ما را موظف کرده که نسبت به سلامت خودمان و سلامت دیگران، سلامت مردم، احساس مسئولیت کنیم.»

لذا تلاش در راستای منویات رهبر معظم انقلاب، برای همه ما واجب می باشد.


جناب آقای دکتر محمد اسلامی
وزیر محترم راه و شهرسازی
دلایل موافقان و مخالفان برگزاری آزمون ورود به حرفه را قطعا بهتر از بنده حقیر شنیده و می دانید، مخالفان تعویق آزمون، نگرانی در پرداخت مجدد هزینه آزمون و همچنین عدم برگزاری سالی دو بار آزمون در سال را دارند و موافقان تعویق آزمون که قشر عمده‌ای را شامل می شود، نگران گسترش ویروس کرونا، عدم شرایط استاندارد حوزه های آزمون، عدم شناسایی و تفکیک مبتلایان به کرونا در بین شرکت‌کنندگان و محدودیت های ترافیکی بین شهرها و … را دارند.
وزرای محترم راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی
هر دو بزرگوار بهتر می‌دانید که کنکور سراسری و آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترا به دلیل شروع ترم دانشگاه ها در مهرماه، شرایط کاملاً متفاوت با آزمون ورود به حرفه مهندسان ساختمان داشته و مهندسان عزیز در هر موقع سال که از آزمون سربلند بیرون آیند، امکان اخذ پروانه اشتغال به کار خود را خواهند داشت.
هرچند که در آخرین آزمون برگزار شده ارشد پزشکی، به روایتی ۳۳ و به روایتی ۴۴ درصد شرکت‌کنندگان، قیمت داشته اند که قطعا حق بزرگی از آن دوستان ضایع گشته که چاره‌ای جز برگزاری برای شما عزیزان به دلیل شروع ترم دانشگاه نبوده است.
رجای واثق دارم به یمن نظر مثبت، هر دو وزیر سختکوش راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بهترین تصمیم را در ابتدا برای کشور عزیزمان ایران و سپس برای مهندسان جوان و مصمم کشور خواهند گرفت.
لذا ضمن احترام به تصمیمات شما دو بزرگوار، به عنوان درخواست بنده، زمان آزمون ورود به حرفه مهندسان ساختمان تا کاهش پیک پنجم کرونا، رسیدن به وضعیت زرد و آبی در تمام کشور به تعویق افتد و این قول به عزیزان داده شود که آزمون امسال در صورت امکان، عین هر سال، دو بار برگزار خواهد شد.
و در پایان؛
و با توجه به روزهای پایان خدمت شما دو وزیر محترم در دولت دوازدهم، ضمن سپاس از زحمات دولتمردان، توفیقات روزافزون شما را در خدمات به کشور عزیزمان ایران، از ایزد منان مسئلت داریم.
وزرای محترم خسته نباشید و خداقوت
با احترام
بیژن خطیبی
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی
ساختمان استان تهران

محاسبات طراحی
کلاس افلاین کارشناس رسمی تاسیسات کارخانجات
کارشناس رسمی افلاین تاسیسات ساختمان
کلاس افلاین

سایر مقالات

دیدگاه های شما

3 پاسخ

  1. جناب مهندس
    آزمون سال گذشته هم در شرایط کرونایی برگزار شد
    و اون موقع هم همه ماسک داشتن حتی عزیزانی که آزمونشون ۸ ساعت طول میکشه-ضمنا تو خوزستان که ما هستیم مهر ماه هم فرقی با مرداد زیاد نداره تازه اون موقع ساعت ۱۴ برگزار شد الان دارن صبح برگزار میکنند .پس خواهشا نزارید تعویق بیفته

  2. دوست عزیز خیلیا تو این مدت مریض شدن نتونستن بخونن و خیلیا جون خانوادشون واسشون مهمه شمای ک خوندی دیگ نیاز نیست بخونی زمان بعدی مشخص شد مرور بفرمایید وزمان ازمون 2ساعت نیست مگ امتحان علومه

  3. بذارین ازمون برگزار شه حالم دیگه از این کتابا بهم میخوره هرسری از کارای دیگه میزنیم برای خوندن ازمون بعد کنسل میکنین والا ما هرروز تو مترو واتوبوسیم حالا ی ازمون ۲ونیم ساعته خطرناک شد اونا خطرناک نیستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت صدها آموزش رایگان در اپلیکیشن آکادمی مهندس کریمی دریافت اپلیکیشن
error: Content is protected !!