اصلاح قانون نظام مهندسی

اصلاح قانون نظام مهندسی
تاریخ آخرین به روزرسانی
1400/12/03
تعداد مشاهده
695 نفر

به گزارش دپارتمان آزمون های تخصصی آکادمی مهندس کریمی، اصلاح قانون نظام مهندسی صورت گرفت. به زودی تصویب می شود

وزیر راه و شهرسازی از گرداوری قوانین جدید نظام مهندسی و ارسال به زودی آن به مجلس جهت تصویب خبر داد.

نهمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان در کشور برگزار و میزان مشارکت در این دوره حکایت از رشد صد و پانزده درصدی داشت. انتخاباتی که طبق قانون وزارت راه و شهرسازی نظارت عالیه بر روند برگزاری آن داشت و برخلاف هشت دوره قبلی کاملا به شکل تمام الکترونیکی و با مشارکت بالا برگزار گردید.

در نهمین دوره انتخابات اعضای هیات‌مدیره سازمان‌ های نظام مهندسی ساختمان که در سی و یک استان کشور به شکل تمام الکترونیکی برگزار گردید، یکی از مهم ترین ویژگی این دوره از انتخابات تعارض منافع و کاهش هزینه برگزاری انتخابات و هم چنین افزایش میزان مشارکت با توجه به الکترونیکی برگزار شدن آن بود. در این انتخابات بنا بر تاکید وزیر راه و شهرسازی، کسانی که در مورد تعارض منافع در نظام مهندسی استان‌ ها رعایت بخش‌نامه‌های وزارت‌خانه را نکردند، پروانه‌هایشان به استناد بند ج ماده بیست و سوم آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی تعلیق گردید.

در همین خصوص با پایان انتخابات نظام مهندسی که از سوی خیلی از کارشناسان نوید یک فصل جدید در این حرفه و این سازمان را شاهد خواهیم بود، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در توییتی از گرداوری قوانین جدید نظام مهندسی ساختمان کشور خبر داد و نوشت: در حال گرداوری و اصلاح قوانین جدید نظام مهندسی هستیم که بزودی به مجلس جهت بررسی و تصویب می فرستیم. تا ان‌شاالله این دغدغه‌های شما عزیزان رفع گردد.

کلاس آفلاین رایگان نظام مهندسی مکانیک
کلاس آنلاین آزمون نظام مهندسی مکانیک
بسته پایه کارشناس رسمی کارخانجات
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک
پاسخ تشریحی نظام مهندسی مکانیک

سایر مقالات

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!